Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Real Madrid Vs Bayern Munich live

Ndeshja Real Madrid Vs Bayern Munich Live

Ndeshja Real Madrid Vs Bayern Munich Live

Shiko ndeshjen Real Madrid – Bayern Munich Live me koment shqip. Real Madridi i ka zhvilluar edhe 90 minutat e mbetura të ndeshjes së dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër APOEL Nicosias, për t’u kualifikuar edhe zyrtarisht në gjysmëfinale.

Skuadra e Real Madrid kryen punën që në takimin e parë në stadiumin Neo GSP ku fituan me rezultat 3-0, ndërkaq të mërkurën mbrëma triumfuan edhe në Santiago Bernabeu me rezultat 5-2.

Shiko ndeshjen Real Madrid – Bayern Munich live

Cristiano Ronaldo (26’) dhe Kaka (37’) shënuan në pjesën e parë, ndërsa në të dyja rastet asistoi Marcelo.

Ndeshja Real Madrid – Bayern Munich perballen per Kupen e Kampioneve (Champions League) dhe transmetohet live ne HD me koment shqip.

Në gjysmën e dytë, qipriotit arritën ta ngushtojnë epërsinë, ndërsa realizues ishte Gustavo Manduca (67’).

Ronaldo shënoi golin e dytë personal me një goditje të bukur nga gjuajtja e lirë (75’).

KLIKO KETU DHE SHIKO NDESHJEN REAL MADRID VS BAYERN MUNICH LIVE SHQIP

Callejon realizoi golin e katërt të Los Blancos (80’), ndërsa Esteban Solari nga penaltia shënoi golin e dytë për mysafirët (82’). Menjëherë pas, Angel Di Maria e thelloi epërsinë e vendasve (84’).

Në gjysmëfinale, Real Madridi do të luajë përballë Bayern Munichut që në çerekfinale eliminoi Marseillen. / © Lezha.eu /

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress