Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Shqiperi – Gjeorgji live

Ndeshja Shqiperi - Gjeorgji Live

Ndeshja Shqiperi – Gjeorgji Live

Shiko ndeshjen Gjeorgji – Shqiperi Live falas me koment shqip online. Federata Shqiptare e Futbollit ka gjetur Gjeorgjine per te zhvilluar nje ndeshje miqesore ne daten e lire te caktuar nga UEFA.

Federata Shqiptare e Futbollit ka gjetur kundershtarin per te zhvilluar nje ndeshje miqesore ne daten e lire te caktuar nga UEFA. Kuqezinjte do te luajne me 29 shkurt te vitit te ardhshem ne Tbilis me Gjeorgjine.

Shiko ndeshjen Shqiperi – Gjeorgji live, Georgia – Albania

Ky lajm eshte zyrtarizuar nga ana e institucionit me te larte te futbollit ne vend, qe e ka publikuar ne faqen e saj ne internet. “Pas nje marreveshje dypaleshe midis Federates Shqiptare te Futbollit dhe Federates se Gjeorgjise, eshte vendosur qe me daten 29 shkurt 2012 ne Tbilis do te zhvillohet ndeshja miqesore Gjeorgji – Shqiperi”, citohej ne komunikaten zyrtare te FSHF-se.

Duke qene se takimet e grupit tone per Eliminatoret e Kampionatit Boterorit “Brazil 2014” do te fillojne ne shtator te 2012-tes, pra shume muaj me vone, kane vene ne levizje drejtuesit me te larte te FSHF-se per te planifikuar ne ditet e lira nga UEFA disa takime miqesore.

E para dite e lire, Georgia – Albania live 29 shkurti 2012, do t’i zhvendose kuqezinjte tane ne kryeqytetin e Gjeorgjise, Tbilis, ku do te vihet perballe nje skuadre te forte sidomos ne fushen e vet, ku edhe ka regjistruar rekordet e saj me pozitive ne ndeshjen miqesore Shqiperi – Gjeorgji live miqesore dhe zyrtare.

KLIKO KETU DHE SHIKO NDESHJEN SHQIPERI VS GJEORGJI LIVE SHQIP

Kundershtar i njohur
Gjeorgjia, ndonese eshte nje shtet qe eshte formuar pas vitit 1990, per Shqiperine eshte nje nga kundershtaret me te njohur. Qe nga viti 1994 e deri tani, kuqezinjte jane vene plot 11 here perballe gjeorgjianeve ne ndeshje zyrtare e miqesore.

Madje, dy ndeshjet e fundit me Gjeorgji – Shqiperi kane qene miqesore, ku nen drejtimin e gjermanit Brigel dhe te kroatit Kuzhe ne te dy rastet kombetarja jone ka barazuar ne fushen e vet 0-0 dhe 1-1.

Testi i pare per teknikun e ri
Pas largimit te kroatit Josip Kuzhe nga drejtimi i kombetares shqiptare, vendi i tij ka mbetur bosh. Ende nuk eshte caktuar pasardhesi i tij, i cili do te drejtoje kuqezinjte gjate dy viteve te ardhshme ne Eliminatoret e Kampionatit Boteror 2014.

Albania – Georgia Live, Gjetja e Gjeorgjise per te zhvilluar nje miqesore ne kete date te lire te percaktuar nga FIFA, pritet te jete nje kusht me shume per drejtuesit e Federates Shqiptare te Futbollit per gjetjen e shpejte te trajnerit te ri.

Lista e kandidateve te veteofruar per stolin kuqezi eshte teper e gjate, por se fundmi ne fokus jane alternativat nga Italia, ku emra si Camolese, Pillon, Beretta apo De Biasi jane me te lakuarit. Per momentin ende nuk ke nje date se kur do te zgjidhet zyrtarisht nje trajner i ri per kombetaren, por e sigurt eshte se miqesoren qe do te luhet ne Tbilisi me 29 shkurt 2012 do ta drejtoje pasardhesi i Josip Kuzhe, teksa do te nise zyrtarisht nje epoke e re per kuqezinjte tane.

4 here kombetarja kuqezi ka arritur te fitoje ndaj Gjeorgjise ne 11 ndeshje te zhvilluara gjithsej

Precedentet e ndeshjeve me Gjeorgjine
04.12.1994 Shqiperi-Gjeorgji 0-1 (El.Euro)-Bajko
26.04.1995 Gjeorgji-Shqiperi 2-0 (El.Euro)-Bajko
08.02.1998 Gjeorgji-Shqiperi 3-0 (T.Rothmans)-Hafizi
05.09.1998 Gjeorgji-Shqiperi 1-0 (El.Euro)-Hafizi
09.10.1999 Shqiperi-Gjeorgji 2-1 (El.Euro)-Hafizi
06.09.2003 Gjeorgji-Shqiperi 3-0 (El.Euro)-Brigel
10.09.2003 Shqiperi-Gjeorgji 3-1 (El.Euro)-Brigel
08.09.2004 Gjeorgji-Shqiperi 2-0 (El.K.Bot)-Brigel
04.06.2005 Shqiperi-Gjeorgji 3-2 (El.K.Bot)-Brigel
22.03.2006 Shqiperi-Gjeorgji 0-0 (Miqesore)- Brigel
10.06.2009 Shqiperi-Gjeorgji 1-1 (Miqesore)-Kuzhe

Bilanci: 11 ndeshje, 4 fitore, 1 barazim dhe 6 humbje. / © Lezha.eu /

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress