Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Shqiperi – Iran live

Shiko ndeshjen ndeshjen Shqiperi - Iran Live

Shiko ndeshjen ndeshjen Shqiperi – Iran Live

Shiko ndeshjen Shqiperi Vs Iran Live me koment shqip nga Supersport dhe TVSH falas. Ndeshje miqesore e kombetares shqiptare të futbollit do te luhet ne Stamboll me date 27.05.2012.

Shqiperi – Iran ndeshje miqësore zhvillohen në kuadrin e seleksionimit të vazhdueshëm që po zhvillon trajneri i kombëtares, në prag të ndeshjeve eliminatore për botërorin 2014, që fillon në muajin shtator.

Shiko ndeshjen Shqiperi – Iran live shqip

Irani eshte nje skuader shume e njohur ne Kontinentin e Azise. Jo me kot sipas vleresimit ajo renditet ne vendin e katert ne renditjen e pergjithshme ne Azi dhe vendin e 51-te ne renditjen e FIFA-s.

Kjo skuader ka treguar ne dekadat e fundit nje rritje te madhe dhe eksperienece ne takimet eliminatore e finale per Kampionatet Boterore dhe Kupen e Azise.

Shiko ndeshjen miqesore Shqiperi – Iran live nga Stambolli me koment shqip diten e diele.

KLIKO KETU DHE SHIKO NDESHJEN SHQIPERI VS IRAN LIVE SHQIP

Irani ka marre pjese ne tre Finale te Kampinateve Boterore me 1978 ne Argjentine, 1998 ne France dhe 2006 ne Gjermani.

Skuadra Kombetare e Iranit ka fituar tre here titullin Kampion i Azise ne vitet 1968, 1972 dhe 1976. Ky ekip ka merituar ne kete kompeticion vednin e trete dhe medaljet e bronxit me 1980, 1988, 1996 dhe 2004. / © Lezha.eu /

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress