Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Sport Live » Ndeshja Spanje – Itali live

Ndeshja Spanje - Itali live

Ndeshja Spanje - Itali live

Shiko ndeshjen Spanje Vs Itali Euro 2012 live me koment shqip online falas ne internet. Spanja do të duhet të luaj në Euro 2012 pa Villën dhe Puyolin të cilët u lënduan me ekipet e tyre.

Fituesit e Euro 2008, Spanja do të fillojnë kampanjën e mbrojtjes së titullit sot nga ora 18:00, kundër Italisë, në kuadër të Grupit C me Irlandën dhe Kroacinë si autsajdere.

Shiko ndeshjen Spanje – Itali Euro 2012 live

Sulmuesi i Chelseat, Fernando Torres do të ketë rastin të dëshmoj veten para Vicente Del Bosque pas rastit të dhënë, pasi ka një lojtar që pret nëbankën rezervë, Fernando Llorente të Athletico Bilbaos.

Pas mungesës së Puyol në qendër të mbrojtjës, vendin e tij do ta zë Sergio Ramos i cili do të kaloj në qendër ndërsa Alvaro Arbeloa në të djathtën. Del Bosque nuk dëshiron të rrëzikoj për Fabregasin pasi kishte pësuar një lëndim në Copa Del Rey dhe në vend të tij priten të startojnë Juan Mata ose Santi Cazorla.

Per te shikuar ndeshjen Euro 2012 Spanje – Itali live me koment shqip (kliko ketu)

Italia ka disa probleme me lojtarë, me Domeniko Criscito të suspenduar nga turneu për shkak të skandalit, me Giussepe Rossin të lënduar në ligamente, dhe Andrea Barzaglin të mënjanuar për dy ndeshjet e ardhshme pas lëndimit.

Mbrojtësi i Azzurëve, Giorgio Chiellini pasi nuk luajti në miqësoren me Rusin para disa ditësh ka pohuar se do të jetë i gatshëm për ndeshjen e madhe kundër Spanjës.

Me këto ndryshime Prandelli mund të luaj 4-3-2-1 ose 3-5-2 sipas situatës dhhe rrjedhojës së ndeshjes.

Pritet të shihet a do të fitoj mbrotja e qëlikët e Azzurëve apo mesfusha me në krye Xavin, Iniestën, dhe Xabi Alonson.

A e dini se:

  • Spanja ka një rekord 8-fitore, 11-barazime dhe 10-humbje ndaj Italisë, por shtatë nga ato fitoret kanë ardhur në ndeshjet miqësore.
  • Furija e Kuqe ka fituar 41 nga 45 ndeshjeve zyrtare.
  • Në rrugën e tyre në Euro 2008 Spanja mposhti Azzurët në pënallti pasi koha e rregulltë kishte përfunduar 0-0.
  • Portieri, Iker Casillas mbajti portën e pamposhtur pas 73 gjuajtjësh duke thyer rekordin e Van Der Sarit me Holandën.
  • Italia në përballjen e fundit me Spanjën ka fituar 2-1 në një miqësore të zhvilluar në gusht 2011, në Bari të Italisë.
  • Cassano ka qenë top-golashënuesi i Italisë gjatë fushatës së tyre kualifikuese, duke shënuar gjashtë gola.
  • Italianët kanë fituar vetëm dy prej tyre nëntë ndeshje të fundit në Kampionatin Evropian, duke barazuar pesë dhe humbur në dy të tjera.
  • Asnjë nga lojtarët në skuadrën e Prandelli nuk kanë shënuar më shumë se 10 gola për vendin e tyre me Antonio Di Natale dhe Daniele De Rossi si të dalluar. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress