Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Perjashtohet nga Partia Socialiste Kastriot Islami

Perjashtohet nga Partia Socialiste Kastriot Islami

Perjashtohet nga Partia Socialiste Kastriot Islami

Perjashtohet nga Partia Socialiste Kastriot Islami. Zhvillimet të papritura në Partinë Socialiste kane ndodhur ku një prej zërave më kritikë të kreut të PS-së, Edi Rama, Kastriot Islami mësohet se është përjashtuar nga strukturat e partisë më të madhe opozitare.

Vendimi eshte marre sot nga Kryesia e PS-se, e cila mesohet se do t’i propozojë grupit parlamentar perjashtimin e Islamit.

Perjashtohet nga Partia Socialiste Kastriot Islami

Kastriot Islami drejt përjashtimit final nga strukturat e Partisë Socialiste. Deputeti i partisë kryesore të opozitës ka konfirmuar këtë informacion duke u shprehur për mediat se një vendim i tillë është marrë nga drejtuesit e partisë sot në 30 vjetorin e eliminimit të Mehmet Shehut.

Islami është një prej themeluesve të selisë rozë dhe ka mbajtur poste të larta drejtuese në qeveri dhe në parti. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress