Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Art & Kulture » Perkujtohet poeti lezhjan Ndoc Gjetja

Perkujtohet poeti lezhjan Ndoc Gjetja

Perkujtohet poeti lezhjan Ndoc Gjetja

Perkujtohet poeti lezhjan, 68 vjetori i linjdes ne qytetin e Lezhës me një aktivitet të veçantë.

Dy vjet më parë ai u nda nga jeta dhe në bibloteken e qytetit të Lezhës është promovuar një libër me krijime të poetit Ndoc Gjetja.

Perkujtohet poeti lezhjan Ndoc Gjetja

Në ceremoni kanë marrë pjesë autoritetet lokale si dhe miq e të afërm të poetit dhe e kane vlerësuar krijimtarinë e poetit që nuk jeton më.

Poetin Ndoc Gjetja e kan vleresuar se ka bashkuar shkollën poetike edhe duke mos qenë vetë prezent. Të gjithë të pranishmit kanë vijuar diskutimet dhe rikthimin në kujtime ku në qendër ishte poezia dhe krijimtaria e poetit të njohur. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress