Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Aktualitet » Permbytet qyteti Lezhes, bllokohen kanalizimet

Permbytet qyteti Lezhes, bllokohen kanalizimet

Permbytet qyteti Lezhes, bllokohen kanalizimet

Reshjet e shiut te rëna gjatë 24 orëve të fundit kanë sjellë mjaft probleme ne lagjet kryesore te qytetit të Lezhës.

Shkaqet e ketyre problemi jane bllokimet kanalizimeve ne qytetin e Lezhes të ujrave të zeza dhe të bardha, dhe lagjia më problematike është lagjia Besëlidhja e cila ndodhet nën nivelin e detit, dhe sa herë ka reshje gjendet nën ujë.

Permbytet qyteti Lezhes, bllokohen kanalizimet

Një tjetër problem shqetësues është dhe bllokimi i rrugës së Kallmetit nga inertet e sjella nga prurjet e rrugës së kalasë. Banoret mendojne qe Bashkia e Lezhes duhet te kujdeset me shume per qytetin dhe te ngreje menjehere grupe pune per zgjidhjen e ketyre problemeve. (Lezha.Eu)

Leave a Reply

© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress