Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Njoftime Falas » Poezi Dashurie

Poezi Dashurie

Poezi Dashurie

Poezi te bukura dashurie shqip, mesazhe dashurie, histori dashurie. Ne kete faqe do te gjeni disa poezi te permbledhura dashurie dhe gjithcka tjeter kushtuar DASHURISE.

Poezi Dashurie, Poezi Dashurie Shqip, Poezi Dashurie Te Bukura, Poezi Dashurie Te Reja.

Poezi Dashurie

Poezite me te bukura per dashurine per ju ne shqip.

Hape Zemren
Hape pak zemren, te lutem mos vajto
Hape pak dritaren, e qiellin shiko
Hape pak letren e fjalet mi lexo
Te kam perjet ne zemer e ti mos harro.

Dashuria Jone

Pse jetojm kaq larg, asgje sna pengon
Se ky shpirti im, vec per ty po jeton
Sa lule ka pranvera, te gjitha kane arome
Por lulja me e bukur eshte DASHURIA jone.

Dashuria ime
Nuk te shoh, por te kujtoj
Nuk te kam, por ste harroj
Nuk do jem, por egzistoj
Nuk bej gjum, por te mendoj
Nuk je ti, por jan kujtime
Nuk jan lot, por jan vajtime
Nuk jan plumba, por gabime
Qe me vrane dashurine time..

Te dua ty
Edhe pse jem e re
Shume te xhelozoj
Dije zemra ime
Qe shume te dashuroj.
Dua te te kem afer meje
Se me shpirt te dua
Per ty lindi zemra ime, te dua.

Me fal
Me fal o zemer se shum te kam lenduar me fal o shpirt qe ste kam dashuruar te lutem me fal se deri von se kam kuptuar se sa shum ty te paskam lenduar.

Mos me tradhto
Duke te pritur lotet me jane shterr, eja te lutem mos mi len vitet pa pranver, ne gjume kur bie shoh endrra nate per nate, eja te lutem jepi fund ksaj pritje te gjate
Te lutem më thuaj qe me don pse kaq shum me mundon Pse Po’ tallesh ti me mua eshte gabim qe une ty TE DUA.

Te Dua (SMS Dashurie)
Te dua zemer po deshe vertetoje behu mjek dhe zemren time operoje gjaku do te mblidhet ne duart tua dhe pas do te formohet fjala TE DUA

Nje vajze
nje nate ne pyll
nje vajz si yll
qante e bertiste
se nuk donte te te humbiste,
vraponte e vraponte ngado qe te degjonte,
donte te te arrinte por fryma ju zinte.

Puthja
Ndoshta kisha frike te puthja buzet e tua, dhe dridhesha i teri prane fjales ‘te dua’, por tani
e kuptoj qe kam nevoje per ty si njeriu i verber qe kerkon sy…

Lule…
Lule, pse strukesh kur pranë më ke?
Pse një herë nuk shikon nga unë?
Dhe pse bëhesh kinse nuk më njeh?
Ndonëse ne njihemi shumë.
Bashkë me tradhti më tradhtoi bukuria,
Edhe pse unë e desha përgjithmonë,
Sa e pa drejt është dashuria.
Dikën gëzon e dikën lëndon.
Por shpirti im lehët nuk jep dorëheqje,
Për ty jeton edhe më pak shpresë,
Nëse nga ti nuk merr një përgjigje,
Nuk i mbyll sytë që të vdes…

Sa vite kan shkuar
por ty prap nuk te kam haruar
Sa dite kam qare
Sa nete pa gjume kam rane
Sa ore kalojn
Sa minuta shkojn
Por Zemra nuk harone
Nuk te haron ty se te do
Nuk te haron ty Se per ty
JETON

Shpirti im ste harroj dot
Kalon ne rruge duke qeshur
sikur mes nesh asgje ska ngjare
sikur ste desha sikur sme deshe ketu e nje vit me pare.
Ti pse genjen?
Pse sillesh si i marre?
Dhe hap fjale se me urren?!
Une kam qenë e dashura e par’
veten tende pse e genjen?
Kur mes shokesh ti qendron
pse tregohesh i gezuar?
Dhe kur mua me shikon qesh si lule e harruar…
Une e di kur ngelesh veten, ti jastekun lag me lot
edhe thua te verteten
SHPIRTI IM S’TE HARROJ DOT

Ti s’ke faj
Ti ske faj qe vuaj une,
ti ske faj qe rri pa gjume,
jo jo zemer ti ske faj,
qe mi le syte ne vaj.
Fajtori i vetem jam une,
fajtor se te dua shume,
mekati i vetem dashuria,
ndershkimi i diteve te mia.
Dhe me beso ti o shpirt,
per kete faj vuaj denimin,
trishtim dhe lot ne sy,
deri ne fund te jetes time.
Veq nje here do te te lutem,
dhe ma thuaj mua ne sy,
a me ke dashur ndonjehere,
siq te kam dashur une ty.
Nese po do te me pergjigjesh,
eja me puth e me perqafo,
nese jo do te me pergjigjesh,
me mire me vrit dhe me harro.

Lamtumir
sme besohet qe ndryshove,
vetem per pak dit…
qe te largohesh nga un,
ket prej teje se kam prit…
E shof qe ke vendosur,
qe me mua te mos jesh…
Sa i hap e i mbyll syt,
tjeter smund te gjesh…
Kisha dasht per her te fundit,
kete leter te ta shkruaj
me lot ne sy,dhe ta kuptosh se:
ZEMRA IME SDO TE KET ME VEND PER TY…
Per her te fundit deshate te shkruaj,
njer fjal te mir,por smundem
asgje tjeter vqe fjales:
LAMTUMIR…

Fraze Dashurie
Zgjohu shpirt apo je zgjuar shume puthje te kam dhuruar ca te embla ca te ngrohta te dua sa e gjithe bota

Cifti

(S)edi a ka mè dashuri qè kam un.
(A) e din i dashur se po vuaj shum.
(M)è mungon pèrkdhelja e ngroht.
(K)èrkoj tè vish tè mè qetèsosh.
(O) zot lutjen ma prano.

Dy të dashuruar
(S)hum dashurohena
(E) jetonim larg,
(N)ata nè vetmi mè duket shum gjat
(A) mendon pèr mua tè vish afèr meje,
(T)mè bèsh tè lumtur duke qen pran teje.

Dashuria …
Dashuria eshte jet ate mos e lendo..
dashuria eshte ndjenj ate kurr mos e largo
dashuria eshte bota te ajo do te udhetosh
dashuria eshten enderr ti ate e enderron.
dashuin kurr nuk ndal po zemra shume here thyhet
nuk ka zemere ne bote qe kurr nuk thyhet……………

Një natë
Në këtë natë të qet
hëna po rrezon
pyet zemrën time
për kë po loton
zemra i pergjigjet
i thot nuk edi
po pyet zemrën tjetër
ajo mund ta di ?!

Do të vdes për ty…
Gjithmon nga ajo dit kur te njha ty
dertha lott sikur pikonte shiii
nje nat ne net me the diqkaa
me the se do te martohemm
e lote e mij ne tastier rann
Ahh zot i madh pse me ndodh keshtu
at qe un e dua po maritohet
ee spo me pret muuu
Jeta eshte etill po si te jetoj
pa te pa me syy e nje puthje ta dhurojj
nga shikimi im kerkove takim
te me pershdeesh po jo sdo te lejoj
se pa te puthur jo nuk do t eleshojj
nje e dij o zemre tani nese ket e lexonn
mos e haroo at vajzen qe te don per jett
Kjo zemra mu eshte ber copp
e kah te shkoj te kerokjj
po ti me tejr e un me mendimet tek tij
Jeta eshte e till jeta eshte e shkrett
aa moj dashni qe shakotronn per jet
perse sna bashkove per shkak te dashuris
Por na ndave per shkall 3 vite maturiee….
Dije dhe lexojj ty po te kerkojj
kthehu e le suedinnn se asgje nuk perfitonn
do te me mer malli mua shum per tyyy
por nese 2 muaj kalojn pa te paa
nese un vdess dij kam vdekur per tyyy

Pse te dua
Shpesh pranoj pyetje nga shoqeria q’eshte per ty Dashuria”
Valle e gjithe ajo dashturi shkoi ne harrese.
A thua ajo dashturi a do te kete kthese.
Nuk isha fajotre qe te desha pa kufi ty per mua ishe e vetmja dashuri.
Me mbulojne valet e vetmise duke ikujtuar ditet e dashurise.
Meshire eshte te jetojme te ndare.
Mekat eshte te jetojme duke qare.
Pse te dua as vet sedi!!!
Por kurr s’do te largohem nga jo “DASHURI”.

Nuk harroet…….
Harroet nje dit Nese ki merzi.
Harroet nje Jav nesE ki vetmi.
Harroet jeTa neSe ke mundime.
por TI nuk HarohesH se Je ZEMRA IMe…..

Ti je lumturia ime
Mbyll syte…
Nje cigare po e pi
nga gezimi qe te njoha ty.
Nje lot reshket ngadal
sepse po me fal lumturi.
Strukur ne nje cep e vetme po ri
se vetem pa mua ti dot nuk ri.
Heshtje…
nuk di cfare te bej
ndiej nje dhimbje te thell ne kraharor
nga dashuria e madhe qe ndien ti
IDIOT…
Te dua aq sa sdua te te shoh me me sy
sikur te zhdukeshe nga kjo bote
do ta quaja mrekulli.
E di cfare??
E lumtur shume jam
se qe kur te njoha ty
nuk ka patur dite pa qare
prandaj ne keto momente qe ndodhem ketu
dua nje thike e ty gjithashtu
te ta ngul drejt e ne zemer
ashtu sic ti ma ngule mua
E te te them ne vesh
”Te dashuroj aq sa me ke dashuruar”
Hap syte…

Fati im
Jam pajtu me fatin tim
Se nuse e dikujt tjetêr
Kam me u ba..!
Jam pajtu me mêrzin
Se e jotja sbehem ma..!
Pajtohu dhe ti me fatin ton
Mê uro fat e lumturi
Se veq ty tê deshta fort
veq ZOTI nalt se sa edi..!

Kthehu…
Kur te dhem zemra mos u shqetso aspak,
Zemra kerkon zemren dhe behet merak,
Mos shko te mjeku te kerkosh ndihm,
Ktheu te une do te kesh sherim.

Zemra ime…
Kaluan dit kaluan net zemra ime e mjer ende esht vet ajo ka mbetur vet prej asaj dite qe u nise per GURBET.Po me duket me harrove prej asaj dite qe ate rrug te mallkuar more,e kam shum te veshtir nuk po mundem me as nje minut me e shty pa ty,qdo gje eshte e kot kur se ke afer ate qe e don.Sonte o SHPIRT po me mungon me shum se qdo nat tjeter,a po me kupton si po ndihem pa ty askush nuk me ben shoqeri perveq LOTIT ne SY qe nuk me pushojn prej s eshkove ti.Edhe sonte po te them TE DUA edhe sonte shum me ke MUNGUAR edhe sonte keta sy me lotojn e kan te veshtir qe ty nuk te shikojn edhe sonte kjo ZEMER te therret pse bre ”’ZEMRUSH SHKOVE NE GURBET E JETEN TENDE E KE LENE VET”’

Për ty Jeta ime
Ndarjen nuk e dua,
por ndarjen po kerkoj.
Afrimin mes nesh dua,
por ne fakt po te largoj.
Nuk di a ndjen per mua,
veten sdi me ca ta ngushelloj.
Me mundon fjala jote TE DUA,
por vuajtjet me ben ti harroj.
Dikush zemren ma ka thyer,
tek dashuria nuk di me a duhet tbesoj.
Por je ti ai qe besimin me ke kthyer,
je ti ai qe mbi dashurin me bere tbesoj.
Neteve pa gjum te henes se plot,
bisedat deri ne oret e vona.
Mundohem ti harroj por si harroj dot,
ndjenjat qe shprehnin fjalet tona.
E ndersa 1 dit do tkujtohem per ty,
do sjell nder mend ket largim.
Do kujtoj mengjeset qe kalonim te dy,
ndjenjat e forta kur te thoja TE DUA LEPURUSHI IM.

Malli për ty…
Mos e mer cdo lule
qe ti falin brigjet
kujtoje Nje Zemer
Qe per Ty po digjet
kujtoje Nje Zemer
qe per Ty po Vuan
Askush ne kete bot
Mallin Tend Sma Shuan..

Ne dhe deti
Ne ecnim mbi reren e lagur,
shikimi tek ty me mbeti,
Te pyeta se sa me doje ,
ti ktheve syte nga deti.

Prape mbi rere kalonim,
dhe syte e tu veshtroja,
Tu afrova dhe e ndjeva,
qe dhe une sa deti te doja.

59 Comments

 1. anisa says:

  je si lule qe lulezon vec ti jeten time ma ndricon

 2. nicolas says:

  ne jeten time ndricion sut te tuja zemer

 3. fetije says:

  Ndarjen nuk e dua,
  por ndarjen po kerkoj.
  Afrimin mes nesh dua,
  por ne fakt po te largoj.
  Nuk di a ndjen per mua,
  veten sdi me ca ta ngushelloj.
  Me mundon fjala jote TE DUA,
  por vuajtjet me ben ti harroj.
  Dikush zemren ma ka thyer,
  tek dashuria nuk di me a duhet tbesoj.
  Por je ti ai qe besimin me ke kthyer,
  je ti ai qe mbi dashurin me bere tbesoj.
  Neteve pa gjum te henes se plot,
  bisedat deri ne oret e vona.
  Mundohem ti harroj por si harroj dot,
  ndjenjat qe shprehnin fjalet tona.
  E ndersa 1 dit do tkujtohem per ty,
  do sjell nder mend ket largim.
  Do kujtoj mengjeset qe kalonim te dy,
  ndjenjat e forta kur te thoja TE DUA LEPURUSHI IM.

 4. fetije says:

  Gjithmon nga ajo dit kur te njha ty
  dertha lott sikur pikonte shiii
  nje nat ne net me the diqkaa
  me the se do te martohemm
  e lote e mij ne tastier rann
  Ahh zot i madh pse me ndodh keshtu
  at qe un e dua po maritohet
  ee spo me pret muuu
  Jeta eshte etill po si te jetoj
  pa te pa me syy e nje puthje ta dhurojj
  nga shikimi im kerkove takim
  te me pershdeesh po jo sdo te lejoj
  se pa te puthur jo nuk do t eleshojj
  nje e dij o zemre tani nese ket e lexonn
  mos e haroo at vajzen qe te don per jett
  Kjo zemra mu eshte ber copp
  e kah te shkoj te kerokjj
  po ti me tejr e un me mendimet tek tij
  Jeta eshte e till jeta eshte e shkrett
  aa moj dashni qe shakotronn per jet
  perse sna bashkove per shkak te dashuris
  Por na ndave per shkall 3 vite maturiee….
  Dije dhe lexojj ty po te kerkojj
  kthehu e le suedinnn se asgje nuk perfitonn
  do te me mer malli mua shum per tyyy
  por nese 2 muaj kalojn pa te paa
  nese un vdess dij kam vdekur per tyyy

 5. fetije says:

  nje nate ne pyll
  nje vajz si yll
  qante e bertiste
  se nuk donte te te humbiste,
  vraponte e vraponte ngado qe te degjonte,
  donte te te arrinte por fryma ju zinte.

 6. fetije says:

  Dashuria ime
  Nuk te shoh, por te kujtoj
  Nuk te kam, por ste harroj
  Nuk do jem, por egzistoj
  Nuk bej gjum, por te mendoj
  Nuk je ti, por jan kujtime
  Nuk jan lot, por jan vajtime
  Nuk jan plumba, por gabime
  Qe me vrane dashurine time..

 7. donisa says:

  ifti
  (S)edi a ka mè dashuri qè kam un.
  (A) e din i dashur se po vuaj shum.
  (M)è mungon pèrkdhelja e ngroht.
  (K)èrkoj tè vish tè mè qetèsosh.
  (O) zot lutjen ma prano.

 8. adonisa says:

  Zemra ime…
  Kaluan dit kaluan net zemra ime e mjer ende esht vet ajo ka mbetur vet prej asaj dite qe u nise per GURBET.Po me duket me harrove prej asaj dite qe ate rrug te mallkuar more,e kam shum te veshtir nuk po mundem me as nje minut me e shty pa ty,qdo gje eshte e kot kur se ke afer ate qe e don.Sonte o SHPIRT po me mungon me shum se qdo nat tjeter,a po me kupton si po ndihem pa ty askush nuk me ben shoqeri perveq LOTIT ne SY qe nuk me pushojn prej s eshkove ti.Edhe sonte po te them TE DUA edhe sonte shum me ke MUNGUAR edhe sonte keta sy me lotojn e kan te veshtir qe ty nuk te shikojn edhe sonte kjo ZEMER te therret pse bre ”’ZEMRUSH SHKOVE NE GURBET E JETEN TENDE E KE LENE VET”’

 9. adonisa says:

  Me fal
  Me fal o zemer se shum te kam lenduar me fal o shpirt qe ste kam dashuruar te lutem me fal se deri von se kam kuptuar se sa shum ty te paskam lenduar.

 10. milja says:

  te thash i love you
  tu dukt fjal pa kuptim
  te thash Te Amo
  tu dukt mashtrim
  te thash ICH LIEBE DICH
  syt mi qerrove
  te thash te du
  zemren ma gezote
  <3333

 11. adonisi says:

  te kam hen
  te kam shpirt
  te kam zemer
  te kam dreit
  pres me shpres
  e me gezim
  qe te behesh
  fati immmmmmm
  I LOVE MMMM

 12. tija says:

  pa pasur ndjenja letra nuk shkruhet pa pasur ndjenja letra nuk shkruhet kur vetmia te kaplon zemra te mundon lexoje ket leter dije kush te don

 13. loqka says:

  sa lule ka livazhi qaq per ty me ka marr malli

 14. shpirti says:

  dashnija qeshtu e ka perbi fjal bjen ne bela

 15. zemra e ndan says:

  U dashuruam të dy rastësisht

  Fshehur nga njëri-tjetri në largësi

  Duheshim “habitshëm” kaq marrëzisht

  Patëm frikë ta pranonim

  apo s’patëm mundësi???

  Tani jemi larg e fatin fajësojmë

  Se u deshëm e duhemi s’mund ta mohojmë

  Dhe na bren ndërgjegjja në qelitë e dyshimit:

  “Jemi robër të Dashurisë

  apo të Mallkimit?!

 16. leonora kuqani says:

  shum mir teper ju dua shummm <3

 17. dona says:

  Ne zmere me ke hy me dal ste lejo qelsi me ka huber ase qe e kerkoj

 18. andona says:

  te du te du nese nuk me beson pyte
  zemren time aje te tregon

 19. anodolena says:

  Lmtumir me vite
  Lamtumir me shekull
  Lamtumir per jete
  sE GJETA NJE TJETER <3

 20. anodolena says:

  dOREN E PREVA
  GJakun ta dhashe
  kur shkova ne diskotet me tjetre te pashe <3

 21. anodolena says:

  Me vjen keqe i dashur
  Qe zemren ta kam thy
  Kurre ste harroj
  Me malle te kujtoj
  Une me tjetrin tashe po shkoj

 22. anodolena says:

  Merre zemren time dhe me te jto
  ather do ta dish ky shpirte sa te don
  nese ti nuk vjen
  mos me le te pres merre jeten ti
  dhe me te jeto
  dhe me ler te vdes
  merri syte e mi
  dhe me ato shiko
  ather do ta dish
  qe moti te njo <3

 23. anodolena says:

  Ti je shpres ime
  Ti je gezimi im
  ti je pjes e shpirtit tim
  te kam zemer e te kam shpirte
  qe te behesh fati ime

 24. anodolena says:

  nese une do te vdes me mbulon dheu zi mbi varrin tim do ta shkruj te kam dashtur vete ty thikat i duroj plumbin e pranoj por te ndahem prej tej ase qe e mendoj <3

 25. ana says:

  Gjdo dit pa ty esht si nje dit pa diell Gjdo mbremje pa ty esht si nje nat pa yje Gjdo or pa ty esht si nje jet pa ndjenja Te Dua <3

 26. doni dardani says:

  ah ka jet ne ket bot po me duket se esht eh kot ah ka jet me kta lot se po me duket se asht eh kot ah ka jet ne ket shekull per ty oj qik qe ke ih ah ka jet me ty me taku se per ty jam tuj mendu ke ik lar nend pa dhej tu kam lut qe te kthehesh kam mendu qe larg ke shku ketu afer kam taku …

 27. jona says:

  ishim shum te lumtur gjer sa ishum bashk shum me ke dashur e te kam dasht vdekja e mallkuar nga une te ka nda si mund te jetoj ty pa te pa te dua i dashur ty po te premtoj se per veq teje tjeter zdashuroj ket jet te shkret me mall e kaloj po kam nje shpres se ne boten tjeter te takoj te dua i dashur une per ty jetoj edhe pse ti vdiqe kurr skam me te harru ate dit qe vdiqe diqka te kam premtu te mbuloj dheu i zi miverbove kta sy kurr skam me u martu se gjithmon veq ty te kam dashuru

 28. jona says:

  bashk me ty vdiq zemra ime te dua i dashur po jetoj si jetime syt e mi me jan verbu ate dit kur ty dheu i zi te ka mbulu pse me mashtrove sjetove me mu pse ike nga une pse me le vet si pa ty te jetoj ket jet

 29. valmir says:

  se di ka te shkoj se di qka te mendoj ate qe e deshta me se takoj nje fjal qe flitet qenka e vertet dy shpirta qe duhen nuk paskan kurr fate ne jet

 30. arlinda says:

  Nese sme shkrun tu thaft ajo dor diten e marteses u bofsh hor naten emartese raft 1 meter bor tu nalshin rryma 24 or.

 31. linda says:

  Nuk te bon te fala pipi molles po te ben te fala e dashura e shkolles

 32. Potera says:

  Je Si Lule Ne Qerdak Te Kom Zemer Per Merak

 33. Potera says:

  Ju me pyteni kend e dua.
  Usa pytje e veshtir.
  Vetum shkronjat e para i shikon.
  Epastaj e kuptoni…

 34. erioni says:

  Nje zambak te bardh ta dhurova ty…
  Nje puthje e bukur lindi per ne te dy..
  Nje trendafil te kuq ta dhuroj cdo dit..
  Se per ty zemer naten e bej dit..

 35. lejla says:

  dote vi sonte ne emer te perendisa do te flejm se bashku ne jorgan te dashuris do te behem gjarper trupin do ta rethoj nese ke ndonje ne zemer helm do te leshoj

 36. niki says:

  Zemra kullon gjak
  syri pikon lot
  zemra ta ka thene
  syri sta thote dot.
  goja vjell renkime
  shpirti mbjell trishtim
  goja seshte trime
  shpirti eshte trim
  guximi te thote te dua
  frika se pranon
  nuk pyet kjo per ndjenjen
  dashurin se tregon.
  kur frika dhe guximi
  te jene njehere dakort
  atehere do te vrapoj te ti
  do te them ”TE DUA FORT

 37. aleksandra says:

  …Endrrat jane krahet e shpreses………

  Çdo ditë fillo një jetë të re,edhe kur ajo që ke ka ylberin
  Çdo ditë kërko një aventurë te re,edhe kur shpresa ska krahë
  Çdo ditë dashuro njerëzit,edhe kur ata urrejnë
  Çdo ditë përshëndet qiellin,edhe kur ai ka fshehur çdo gjë
  Çdo ditë buzëqeshi jetës,edhe kur ajo të ka …kthyer… shpinën
  Çdo ditë përqafo natyrën,edhe kur ajo ka zbehur ngjyrat
  Çdo ditë këndo melodinë e zemrës,edhe kur atë se dëgjon dot
  Çdo ditë vallëzo me ëngjëjt,edhe kur ata lotojnë
  Çdo ditë gëzohu me ditën,edhe kur ajo është e trishtë
  Çdo ditë jeto jetën,sepse një ditë…nuk do të ketë më “çdo ditë”!

  😛 😛 😛

 38. 1 histori e dhimshme dashurie

  Ai: pse smujna na dy mu kon bashk?
  Ajo: se ti i ki 5 vllazni, svi me ju qit une qaj ton atynve nuset e sodit 😛

 39. adhurona says:

  Helmin e zi e kom ne kuti kut fijohesh ti un do ta pi

 40. adhurona says:

  per zdo nat shikova ne dritare pash nje enderr qe quhet dashuri <3<3

 41. edona says:

  u prish bota u prish dunjaja hupi marrja e dul sevdaja hupi fustani e dul minigji ma shum se shkolla punon kafiqi edhe plaku kur del en qarshi e hiek plisin mu dokt ma i ri …:*

 42. mimoza says:

  dashnija sa perket meje nuk shkon me zor sidomos tek meshkujt se bukurija nuk mjafton as te fm e as tek meshkujt po zemra jem pjesmarrja dhe menqurija sa perket mej ju pershendes

 43. shqipdona says:

  ora sapo bie
  tyy te kam pran
  kur zemra ime
  te dashurin e gjan ???? <3<3<3

 44. miri says:

  e thash i love you
  tu dukt fjal pa kuptim
  te thash Te Amo
  tu dukt mashtrim
  te thash shpirti im
  ti kete nuk e mohove
  te thash te dua
  ti u holle nga gezimi kur pe kalendarin ishte 1 prilli

 45. beny says:

  dashurija
  sesht plumb
  qe vret
  ppor esht
  nje plag
  qe neshpirt
  te mbet
  dashuro
  mezemer
  te sinqert

 46. gentiana says:

  edhe pse nuk me do nuk kam qe te bej
  edhe pse me vrave nuk dua tet tradhtoj
  edhe pse aq shum te dashuroj
  ne fund gjithqka do te harroj

 47. gentian says:

  sa zemra i kalova asnj se pranova
  kur ti mu afrove magji mig leshove
  u mundova me ik ti dole mem prit
  spata ku me shkuvetem mu
  DASHURU

 48. gentiana says:

  zemra zemres i bon lutje
  DASHURIA epar fillon me
  puthje zemra e femres esht hotel kush don
  hin e kush don del po
  zemra e mashkllit eshte si gur
  kush hin brenda nuk del
  kur

 49. miri says:

  Me fal o zemer se shum te kam lenduar me fal o shpirt qe ste kam dashuruar te lutem me fal se deri von se kam kuptuar se sa shum ty te paskam lenduar.

 50. edona says:

  ku do qe te shkoj ne zemer te mbaj sa her te kujtoj per ty do te qaj kur te permallohem ulem e mendoj emrin tend i dashur 3her e shqiptoj

 51. edona says:

  mos e harro zemren qe per ty ka rrah mos e harro syrin qe per ty ka qa mos e harro buzen qe puthje tka dhan me ma fal krejt boten ty nuk tkisha lan

 52. nesa says:

  MORA DIQKA DASHURIE ME SHENU POR KIMIKI MU HARXHU ME MBETI NE GJYSME FJALA TE DU

 53. lirie halilaj says:

  te dua zemer po deshe vertetoje behu mjek edhe zemren time operoje gjaku do te mblidhet mbi duart e tua dhe pas saj do te formohet fjala te dua

 54. blerta says:

  ndarjen nuk e dua
  se per ty mos t’vuaj
  lumturin e dua sepse
  vetem ty te thash te dua

  te thash te dua
  dhe kurr s te harroj
  se ndarjen me ty kurr
  s do ta kujtoj

  s do ta kujtoj
  e s do ta mendoj
  se shum te dua
  e si dashnor te velersoj

  un ty te dua ndoshta
  edhe ti me do dashurin ton
  veq ajo kurva e ndalo
  por mos ja ve veshin se nuk te do se ajo veq per letra te shikon

 55. lejla says:

  T desha pa fund te esha pa kuptimnte desha pa mbarim pse iku dhe meleri pse iku dhemeleri mbrapa te desha tedesha pse me leri pa asnje fjale teme thesh meleripateshikosh mbrapa te desha pa fund ati me leri mbas duar tende pse pse pepse…

 56. Kaluan dit kaluan net zemra ime e mjer ende esht vet ajo ka mbetur vet prej asaj dite qe u nise per GURBET.Po me duket me harrove prej asaj dite qe ate rrug te mallkuar more,e kam shum te veshtir nuk po mundem me as nje minut me e shty pa ty,qdo gje eshte e kot kur se ke afer ate qe e don.Sonte o SHPIRT po me mungon me shum se qdo nat tjeter,a po me kupton si po ndihem pa ty askush nuk me ben shoqeri perveq LOTIT ne SY qe nuk me pushojn prej s eshkove ti.Edhe sonte po te them TE DUA edhe sonte shum me ke MUNGUAR edhe sonte keta sy me lotojn e kan te veshtir qe ty nuk te shikojn edhe sonte kjo ZEMER te therret pse bre ”’ZEMRUSH SHKOVE NE GURBET E JETEN TENDE E KE LENE VET”’

 57. nesib says:

  Te Dua zemra ime
  Te dua shum e din
  Si peshku pa ujë
  Qe smund te rin
  Edhe pse ti nuk me Beson
  Kjo zemer vetem ty te don
  Te shpresoj qe nje dit
  Ta Kuprosh dhe me Krahet e mi
  Me Vrap te vraposh . :* :*

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress