Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Radio & Television » RTV 21

RTV 21 Tv

RTV 21 Tv

Shiko RTV 21 live shqip falas online. Radio Televizioni 21 eshte nje kompani mediale me seli në Prishtine, Kosove.

RTV 21 live e themeluar si Radio 21 në internet më 11 maj të vitit 1998 nga Aferdita Saraçini dhe bashkeshorti i saj, Florin Kelmendi, ky transmetues kishte program informativ 30 minutesh per ngjarjet ne Kosove gjate luftes 1998-1999.

Shiko RTV 21 live shqip

Radio RTV 21 perkohesisht ka transmetuar nga Shkupi gjate bombardimeve te NATO-s (mars-qershor 1999) pasi stafi i saj u debua prej serbeve nga Kosova.

KLIKO KETU DHE SHIKO RTV21 LIVE SHQIP

Me mbarimin e luftes fillon ringjallja e ketij transmetuesi dhe me ndihmen e donacionet nga jashte perpos radios lancohet edhe kanali televiziv kombëtar TV21. RTV21 transmeton 24 orë në rrjetin tokësor dhe atë satelitor në Amerikë dhe Evropë. Edhe Radio 21 transmeton 24 orë përmes valëve FM.

3 Comments

  1. venera says:

    ju lutem filmin e fatmagulun sucu ne

  2. Klikoni linkun me te kuqe dhe shikoni RTV21 live

  3. diellza says:

    une nuk kam email po eprovoj por nuk po me ben te qelet

Leave a Reply

© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress