Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Lifestyle » Rusia dergon 6 plaka ne Eurovision (Video)

Rusia dergon 6 plaka me Eurovision

Rusia dergon 6 plaka me Eurovision

Një tallje e qëllimshme ka qenë vendimi që ka marrë Rusia për të dërguar në Eurovision si përfaqësuese të këtij shteti, gjashtë plaka.

Të cilat madje këndojnë duke u munduar sa më shumë që theksi anglisht të dalë trashë e më trashë.

Rusia dergon 6 plaka ne Eurovision

Në këtë mënyrë, Rusia ka injoruar këshillat e autoriteteve të Eurovision, për dërgimin e një këngëtari, këngëtareje të njohur apo ndonjë grupi muzikor të njohur në Rusi.

Por Rusia ka vendosur që sivjet në Eurosong i cili zhvillohet në Baku të dërgojë një grup me gjashtë plaka.

Ai quhet grupi “Buranovskiye Babushki” dhe ka “fituar” në finalen ruse për të shkuar në Festivalin Evropian (Eurovision Song Contest 2012), me këngën “Party for Everybody” që ju mund të ndiqni dhe në videon më poshtë. (Lezha.eu)

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress