Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Njoftime Falas » Shpjegimi i endrrave sipas alfabetit

Shpjegimi i endrrave sipas alfabetit

Shpjegimi i endrrave sipas alfabetit

Shpjegimi i endrrave sipas alfabetit, fjalori i endrrave sipas fjaleve, shpjegimi i endrrave me te shikuara nga njeriu, Interpretimi i endrrave sipas kuranit ne islam, kuptimi i endrrave qe shohim gjate nates.

Te shikosh endrra eshte natyrale ku histori te cilat i shikojme jate nates kane nje fundksion shume te rendesishem dhe te dobishem. Endrrat na ndihmojne te mendojme dhe te zgjidhim nje sere ceshtjesh te jetes tone aktive.

Shpjegimi i endrrave sipas alfabetit

Me poshte, kemi shpjegimin e 10 endrrave me te zakonshme qe ne shohim:

1.Kur ndiqesh nga dikush

Te ndiqesh nga dikush eshte endrra me e zakonshme. Mund te kete ndjekur nga nje kafshe, njeri ose fuqite e erreta.Cfardo lloj gjeje qe te ndjek simbolizon nje pjesen tuaj e cila nuk eshte e afte ose nuk do te pranoj.Eshte nje periudhe ne jeten tuaj ku ndiheni i padobishem.Kafsha mund te perfaqesoje pjesen me te lire te natyres tuaj.Nje person i cuditshem ose nje energji negative perfaqeson mesime te cilat ju duhet ti mesoni ose pranoni.Kjo lloj endrres eshte nje thirrje qe ju duhet te merni me shume kontrroll ne jeten tuaj.Ndonjehere kjo enderr do te thote edhe te maresh disa vendime te veshtira.

2.Kur je duke u mbytyr

Te jesh duke u mbytur ose mos te kesh mundsi te maresh fryme eshte e lidhur ngushte me ate cka karakterizon jeten tuaj. Nese shikoni duke u mbytur athere pyesni veten;”Cfare jam duke bllokuar,shmangur ose nuk jam ne gjendje te merrem? Kjo eshte vecanerisht e vertet ne lidhje me ato ndjenja qe ju nuk doni ti pranoni.Ne nje enderr,mund te mesosh te maresh fryme nen uje.

3.Kur je i bllokuar.

Nese enderroni qe jeni i bllokuar ose nuk keni mundesi te levizni,eshte e mundshme qe jeni ne nje situate ku nuk keni mundesi zgjidhjeje.Ne jeten tuaj reale nuk jeni duke i lejuar vetes te pranoni qe jeta eshte e mbushur plot me mundesi te reja. Kur te zgjoheni bisedojeni me dike qe i besoni per keto periudha kur ndiheni i ngecur.

4.Kur ndahesh ose divorcohesh nga partneri

Kjo lloje endrre ka me shume se nje kuptim.Endrrat e verteta per nje ndarje romantike mund te kthehen ne nje lloje pasigurie dhe pakenaqesie per mardhenien.Mund te jete gjithashtu nje menyre per ti derguar nje mesazh te pandergjegjesmes tuaj, qe ate qe mendoni si te sigurt mund te jete shume me e paqendrushme sesa mund ta pranoni.Ndonjeher disa gjera mesohen me mire nese qendroni me veten tuaj,pavaresisht gjithckaje.Mendoni se cfare ju ben te ndiheni te sigurte ne jeten tuaj reale.

5.Kur plagosesh

Nese plagosesh ne enderr duhet te beni kujdes me pjesen e trupit ku jeni demtuar.Koka perfaqeson te terin ju;duart menyren sesi ju i beni balle jetes;kembet flasin per ate cka ju mbeshtet ju.Pyesni veten tuaj ne cilen periudhe te jetes tuaj keni qene te neglizhuar dhe te keqtrajtuar.Eshte momenti qe te jeni me vigjilent ne priorotizimin e disa nevojave tuaja qe dikur kane kaluar ne vend te dyte ne jeten tuaj.

6.Kur te bie dhembet

Nje numer i konsiderueshem i njerezve enderron sikur i bien dhembet.Dhembet jane te domosdoshem per te folur per te ngrene,te kemi nje paraqitje te mire e mund te jene te dobishme ne mbrojten tone,Humbja e dhembeve ndonjehere surgjeron qe jeni duke patur veshtiresi ne marjen e nje vendimi.Mund te ndiheni sikur nuk jeni ne gjendje te shprehni ndjenjat e juaja reale,dyshon ne aftesine tuaj per tu kujdesur per veten tuaj ose thjesht frike te foluri ne publik.

7.Kur je nudo ne publik.

Ndonjehere mund te jeni te zhveshur por askush nuk e veren kete.Nese ndjeheni te turperuar,endrra te ve ne dukje qe keni mungese besimi ne veten tuaj ose jeni jo rehat ne lidhje me njerezit te cilet ju rrethojne.Endrra pasqyron qe jeni të rrezikuare,te dobët në sytë e të tjerëve e ndonjeher edhe qesharake.
Kjo eshte nje enderr e perbashket e disa prej njerezve te rezervuar por me standarte te larta.
Te shikosh veten lakuriq e mos te te vi turp do te thote te keni nje ndjenje te vertet lirie.

8.Kur humbet aeroplanin,trenin,autobuzin..

Keto endrra vine kur ju vraponi gjithmone sa andej ktej per te arritur ne orar diku.Kjo gjithashtu do te thote qe keni humbur nje mundesi te levizni ose te ndryshoni horizontet tuaja.Keto endrra gjithashtu mund te shfaqen kur keni per te marre vendime te rendesishme.Keto endrra jane te ngjashme me ato endrra kur nuk keni mundesi te kaloni nje test.Duhet te pyesni veten nese jeni i pergatitur per sfiden e rralles.

9.Kur shikoni dike te vdekur tashm

Te shikosh nje te aferm te vdekur,eshte nje nder endrrat me te zakonshme,Duke sikur disa nga keto vizitor jane kontakte yjore.Zakonisht keto kontakte perfshinje nje komunikim telepatik dhe pa fjale.Keto endrra jane shpesh inkurajuese dhe aspak te frikshme dhe shqetesuese.Ata bëjnë me dije se dashuria vazhdon përtej konceptit tonë të hapësirës ose kohës. Nëse personi i vdekur është duke folur me zë të lartë, ajo është me shumë gjasa nje enderr qe flet per nje pjese tuajen personale.

10.Kur shikon nje katastrofe naturore

Te shikosh Nje termet,tsunami,uragan,tornado ose fundin e botes ne enderr shpesh do te thote nje menyre jetese e cila duhe te dorezohet.Ka dicka qe nuk shkon e cila eshte e ngjashme me nje ndryshim dramatik nga ajo cka eshte e sigurte dhe familjare per ju.Kjo nuk mund të jetë një masë e saktë, por mund të tregojnë disa turbullira emocionale, ose nevojen per te pranuar nje menyre krejtesishte te re per te eksistuar ne bote.

11 Comments

 1. Cfare eshte te shikosh kepuce

 2. alda says:

  me ka par vjerrane enderr sikur i kam dhen uj gjyses se saj qe ka vdekur mund te me thoni cfar kuptimi ka

 3. alda toshi says:

  cdo te thpote te shikosh veten te qelluar me pistolet

 4. andi ribi says:

  cfare esht kure sheh nje vajz ne rruge dhe e ndjek nga mbase deri tek shtepia duke hyre ne dhomen easaj pa i diture emrin dhe mbase pak hyne kushuriri i saje Brenda ne dhome mamaja e saj me pa qe u futa ne dhome por nk hyri vete ajo u fute nje njeriu i saj ne dhome tek ne me ben shume pershtypje a mund te ma thoni .cdo te thote kjo

 5. aleko says:

  hej ju pershendes nga mergimi, julutemsot me29-4-2015kampa nje anderr qe meka trishtue ,julutem amuni me me tregue, kujtofta qe jam ne nje pyll me shum rrug,pa epa me qellon me pistolet nje qun i Vogel ,por une nuk vdiqa, por pastaj flas meket qunin mbasi me qeloj 7her pistole e eqoj tek shpija eti flas ,me baben eti .Agim ekishte emrin madha mua nje kafe me epi ,por vetem mua- afer disa pemeve,sapo deshta me e kap filgjanin me del gjumi me thirr ,julutem amuni meme tregue ket ander0046767888744

 6. laura says:

  ckemi kam par nje enderr sikur mami i kunates time hante buk tek mami im ..mund te ma shpjegoni pak kuptimin e kesaj endrre te lutem.

 7. esmeralda says:

  ckemi kam par ne enderr nje mi mund te ma shpjegoni se cka do te thot ju lutem

 8. arjeta says:

  pershendetje kam par ne enderr nje grua te veshur me te bardha tek sa ma shpeton jeten mund te ma shpjegoni se cka do te thot ju lutem shum

 9. kosovare says:

  hi kam par ne enderr gjak cka do te thot ju lutem me tregoni

 10. genta says:

  Kam pare ne endert sikur duke ecur e pash ate qe doja me nje femer tjeter po flisnin por un hyra ne mes she e mora ate cunin qe doja e largova nga ajo. Ai erdhi me mua me fliste benim muhabet she me perqafoi foort shum fort dhe zgjati shume perqafimi . She ecem deri diku putheshim flisnim thonjt I kisha te lyer ngjyr bojqielli . She me pas ai m tha do khhehem te tak shoket dhe un si thsh asgj ai u largua un po ecja e deshperuar se pash me u merzita

 11. anamaria says:

  cfar simbolizon majmuni ne enderr ,, kam pare nje njeri qe une e dua shum ,, ai mbante nje majmun ne dore ,,
  por qe i iku nga dora drejt meje ,? faleminderit

Leave a Reply

© 2013 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress