Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "Beselidhja"

Trashegimia Kulturore e Lezhes

Trashegimia Kulturore e Lezhes

Trashegimia Kulturore e Lezhes Lezha eshte nje vend me drite e me shume diell, “eshte nje qytet i ngritur ne ajer, qe mund te shihet nga te gjitha anet” (Ana Komnena, shek.XII). Aty ku Lumi Drin i jepte fund rrugetimit te vet neper Shqiperi dhe bashkohej...
Historia e Klubit Sportiv Beselidhja

Historia e Klubit Sportiv Beselidhja

Historia e Klubit Sportiv Beselidhja Klubi Sportiv Besëlidhja Lezhë u themelua më 17 nëntor të vitit 1930. Në vitin 1937 Besëlidhja ka debutuar për herë të parë në Kategorinë Superiore (Superligë). Që nga themelimi KS Beselidhja ka arritur...
Fjala shqipe ‘Gur’ dokumentohet ne tekstet biblike

Fjala shqipe ‘Gur’ dokumentohet ne tekstet biblike

Fjala shqipe 'Gur' dokumentohet ne tekstet biblike Epilologët dhe studjuesit e ndryshëm kanë treguar se në tekstet më të vjetra të njerëzimit mund të gjesh thërrmija filologjike prej ari të gjuhës shqipe. Një tronditje e madhe në...
Beselidhja humbet shansin per ne Superlige

Beselidhja humbet shansin per ne Superlige

Beselidhja humbet shansin per ne Superlige Edhe pse Beselidhja shenoi e para ne sfiden play-out me Dinamon, blute nuk e paten aspak problem te thyenin rezistencën lezhjane duke fituar bindshem 4-1 (ne Kavaje) e duke siguruar keshtu qëndrimin ne Kategorine...
Beselidhja mund Partizanin, shpresa ne superlige

Beselidhja mund Partizanin, shpresa ne superlige

Beselidhja mund Partizanin, shpresa ne superlige Ne stadiumin e Krujes nuk i sjell fat Partizanit, që u mund dje 2-1 nga Beselidhja. Gjithçka të bukur e ka pasur brenda kjo ndeshje, por në fund fitorja u ka buzëqeshur lezhjanëve duke marrë tri...
Beselidhja fiton ndaj Gramozit

Beselidhja fiton ndaj Gramozit

Beselidhja fiton ndaj Gramozit Beselidhja fiton përballjen me rivalët kolonjare, me rezultatin 2-0, por pa shkëlqim në lojën e saj. Tifozeria lezhjane ka dashur të shohë një lojë si ajo e ndeshjes në Fier javën e kaluar, por këtë herë nuk...
Lezhe: protesta e opozites paqesore

Lezhe: protesta e opozites paqesore

Lezhe: protesta e opozites paqesore Lezhe: Protestesta e opozites e paralajmeruar per diten e sotme ka filluar rreth 0res 14:00 ashtu siq ishte parashikuar. Tubimi ka filluar në lagjen “Gurraj” dhe ka vijuar pergjate bulevardit “Gjergj Fishta”...
Beselidhja fiton ndaj Apolonise ne Fier

Beselidhja fiton ndaj Apolonise ne Fier

Beselidhja fiton ndaj Apolonise ne Fier Beselidhja ka fituar me Apolonine 2 – 1 ne Fier. Pretendentja kryesorë për t’u ngjitur në superligë ka fituar, e cila Apolonia, që brenda në Fier është mundur me rezultatin 2-1 nga Beselidhja. Goli i...
Jeta e Algenit mes femrave, luksit dhe VIP-ave

Jeta e Algenit mes femrave, luksit dhe VIP-ave

Janë miq prej vitit 1994 dhe ia dinë mirë sekretet njëri-tjetrit. Albert Ndreu, po ashtu një djalë lezhian, tregon gjithçka rreth sekreteve dhe jetës së 34-vjeçarit Algen Nikolla, në 20 vitet e jetës në Romë e Paris. Edhe pse vetë Algeni...
Beselidhja-Laci barazim

Beselidhja-Laci barazim

Beselidhja-Laci barazim Eshte luajtur miqesorja ne stadiumin Beselidhja te Lezhes, ndeshja ndermjet Beselidhjes dhe Lacit e cila e fundit ndodhet ne superlige. Ndeshja eshte mbyllur ne barazim 1-1, me gola te shenuar nga Gega per vendasit e Vucaj per...
© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress