Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "futboll"

Gazeta Shqiptare

Gazeta Shqiptare

Gazeta Shqiptare Gazeta shqiptare online, Gazeta shqip, Shtypi shqiptar online, Albania News, Albania Newspaper, Gazeta Shqiptare Albania, Lajmet e fundit minut pas minute. Lezha lajme, Lajme nga Lezha, lajme shkoder, lajme shqiptare, Lajme, News, Notizie,...
Capello: Juventusi do ta fitoje kampionatin

Capello: Juventusi do ta fitoje kampionatin

Capello: Juventusi do ta fitoje kampionatin Përzgjedhësi i përfaqësueses së Anglisë në futboll, Fabio Capello, e sheh Juventusin si favoritin kryesor për titullin e Serie A. “Juventus dhe Milan mbeten favoritë për titull”, ka thënë për...
Beselidhja fiton ndaj Gramozit

Beselidhja fiton ndaj Gramozit

Beselidhja fiton ndaj Gramozit Beselidhja fiton përballjen me rivalët kolonjare, me rezultatin 2-0, por pa shkëlqim në lojën e saj. Tifozeria lezhjane ka dashur të shohë një lojë si ajo e ndeshjes në Fier javën e kaluar, por këtë herë nuk...
Monument per oktapodin Paul

Monument per oktapodin Paul

Monument per oktapodin Paul Një përkujtimore për oktapodin Paul, parashikuesin e famshëm të ndeshjeve të boterorit, është vendosur në ‘Sea Life Aquarium’, në Gjermani. Oktapodi u bë i famshëm për shkak se gjatë botërorit të futbollit...
Ngjarjet qe “tronditen” vitin 2010

Ngjarjet qe “tronditen” vitin 2010

Ngjarjet qe “tronditen” vitin 2010 Mund të thuhet se 2010 ka qenë një vit i shënuar nga katastrofat natyrore dhe ambientaliste. Nga tërmeti i Haitit, katastrofa e Gjirit të Meksikës, përmbytjet dramatike që shënuan miliona viktima në Pakistan,...
Mourinho: Vit, i mire i karrieres

Mourinho: Vit, i mire i karrieres

Mourinho: Vit, i mire i karrieres Trajneri i Real Madridit, Jose Mourino, ka zgjuar polemika të shumta me deklaratën e tij të bërë së fundmi, ku edhe njëherë ka lëvduar veten duke thënë se do t’i jepte vetes notën 11 nga 10, në një vit...
Futboll, skandalet e medha ne kampionatin boterore

Futboll, skandalet e medha ne kampionatin boterore

10 skandalet me te medha ne historine e Kupes se Botes Revista “Bild”, e fillon dhe e mbaron me Francen, nga Zidane te Anelka Kampionatin Boteror, te luajtur ne Gjermani, ne vitin 2006, perveç se do te mbahet mend si te gjithe boteroret e tjere,...
Beselidhja U17, kampione e veriut te Shqiperise

Beselidhja U17, kampione e veriut te Shqiperise

Besëlidhja U17, kampione e veriut te Shqiperise Beselidhja e 17 vjecareve eshte shpallur kampion i zones se veriut, duke fituar ne ndeshjen e fundit me ekipin e Kamzes. Ate gje qe nuk e beri ekipi Beselidhja e bene pasardhesite e saj. Ndeshja e luajtur...
Boterori 2010, 50 gjerat kryesore

Boterori 2010, 50 gjerat kryesore

50 gjerat kryesore qe nuk duhen humbur ne Boterorin 2010 Me 11 qershor te ketij viti te gjithe do te kene nje arsye pse do te duhet qe te ndjekin evenimentin me te madhe futbollistik boteror, siç eshte “world Cup 2010” ne Afriken e Jugut. Do te kete...
Lezhjani Lika: me Teuten do fitojme

Lezhjani Lika: me Teuten do fitojme

Lezhjani Lika: Me Teutën, si një finale Lezhjani Elton Lika do të rikthehet nesër në fushë që nga fillimi, pasi është 100% i riaftësuar. Në dy ndeshjet e fundit, në Shkodër ndaj Vllaznisë dhe së fundi ndaj Apolonisë në Korçë, lezhjani...
© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress