Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "Google"

Fjalor Interneti

Fjalor Interneti

Fjalor Interneti Fjalor Interneti eshte nje pershkrim i hollesishem i fjaleve kyce te perdorura ne gjuhen e internetit. Ketu mjafton te kerkoni fjalen dhe do te shihnin kuptimin e saj. Fjalor Interneti A Account Regjistrim, e mbajtur mbi rrjete lokale...
Google vendos logon per 100 Vjetorin e Pavaresise

Google vendos logon per 100 Vjetorin e Pavaresise

Google vendos logon per 100 Vjetorin e Pavaresise Motori më i madh i kërkimit në botë, Google, sapo ora shkoi 00:00 e data 28, ndryshoi logon e saj me një grafikë të veçantë dedikuar 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Në qendër...
Shiko vendet me te bukura ne bote

Shiko vendet me te bukura ne bote

Shiko vendet me te bukura ne bote Tani vetëm me një klikim mund të shikosh vendet më të bukura në të gjithë boten. Nga sot, kjo gjë është e mundur nga World Wonders, projekti i ri i Google. Ky projekt mundëson të eksplorosh online vendet...
Syze Hi-Tech nga Google

Syze Hi-Tech nga Google

Syze Hi-Tech nga Google Google ka publikuar disa detaje të studimit të saj për syzet që zmadhojnë realitetin që na rrethon. Motori i kërkimit publikoi disa materiale të “Project Glass”, si foto dhe një video në rrjetin e tij social Google+. Pamjet...
Çfare ndodh ne internet per 60 sekonda?

Çfare ndodh ne internet per 60 sekonda?

Çfare ndodh ne internet per 60 sekonda? Për 60 sekonda Google u përgjigjet rreth 700 000 kërkesave për kërkim, shkarkohen rreth 600 video në Youtube, publikohen 500 000 komente në Facebook, shkëmbehen mbi 90 000 Twitera, dërgohen 168 milionë...
Kim Kardashian, femra me e kerkuar nga shqiptaret

Kim Kardashian, femra me e kerkuar nga shqiptaret

Kim Kardashian, femra me e kerkuan nga shqiptaret Ajo është një ndër femrat më të kërkuara në internet. Kjo jo vetëm në planin ndërkombëtare por veçanërisht edhe në Shqipëri. Meshkujt por edhe femrat e vendit tonë si duket ndjekin vazhdimisht...
Google Music Store dyqani virtual

Google Music Store dyqani virtual

Google Music Store dyqani virtual Para disa ditësh, ju e keni pasur rastin të lexoni për dyqanin e ri virtual të Google, Google Music Store, i cili sipas disa njoftimeve thuhet se do të lancohet online brenda dy javëve të ardhshme. Së fundmi,...
Google Plus me 43 milione perdorues

Google Plus me 43 milione perdorues

Google Plus me 43 milione perdorues Gjatë kësaj jave, Paul Allen jo-zyrtarisht kishte thënë se rrjeti social Google+ e ka tejkaluar shifrën prej 43 milionë përdoruesve. Si themeluesi i Ancestry.com, Allen përdor një metodë unike për numrin...
Google Plus hapet per te gjithe

Google Plus hapet per te gjithe

Google Plus hapet per te gjithe Pasi që ka qenë i mbyllur për jo anëtarët e saj për një periudhë 90 ditore, rrjeti social i kompanisë Google, Google Plus i ka hapur dyert e saj për të gjithë përdoruesit potencial, të cilët deri më tani...
Akuza, Bing ka kopjuar Google

Akuza, Bing ka kopjuar Google

Akuza, Bing ka kopjuar Google Bing mund të ketë kopiuar Google, deklaroi sot një inxhinjer i “Mountain View”, kompanisë së specializuar në funksionimin e motorit të kerkimit Google. Menjëherë pas akuzes, reagime të shumta kanë ndodhur në...
© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress