Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "Itali"

Itali, vdes futbollisti ne fushe (video)

Itali, vdes futbollisti ne fushe (video)

Itali, vdes futbollisti ne fushe Rikthehen momentet tragjike në fushat e gjelbërta. Këtë herë tragjedia mbërrin nga Seria B, seria inferiore e kampionatit italian, ku ka humbur jetën pas një arresti kardiak, mesfushori 25-vjeçar, Piermario Morosini. Vdes...
Klodian Cela, darke romantike me Kryeministrin belg

Klodian Cela, darke romantike me Kryeministrin belg

Klodian Cela, darke romantike me Kryeministrin belg Klodian Cela, ish-banori i Big Brother Albania rrëfen jetën njëvjeçare në Itali dhe takimin me Elio di Rupo, një gay i deklaruar. Ka pasion artin, modën dhe baletin. Djaloshi që bëri një revolucion...
Skandali i basteve, Buffon, Cannavaro dhe Gattuso

Skandali i basteve, Buffon, Cannavaro dhe Gattuso

Skandali i basteve, Buffon, Gattuso dhe Cannavaro Dalin emrat e tre futbollistëve të njohur të futbollit italian në lidhje me skandalin e basteve që ka shpërthyer në Itali. Në një përgjim telefonik, Nicola Santoni, ish-përgatitësi atletik...
Interi shkarkon Gasperinin

Interi shkarkon Gasperinin

Interi shkarkon Gasperinin Interi ka marrë vendim për të shkarkuar trajnerin Gian Piero Gasperini pas fillimit të tmerrshëm të sezonit të ri. Gjiganti i Serie A ka konfirmuar largimin e taktikut me anë të një deklarate të pbulikaur në faqen...
Erinela Bitri, eliminohet nga Grande Fratello

Erinela Bitri, eliminohet nga Grande Fratello

Erinela Bitri, eliminohet nga Grande Fratello Erinela Bitri eshte detyruar të braktisin shtëpitë e tyre në urdhër të publikut. Përleshjet ishin midis Roberto, Blaise, Erinela dhe Ferdinand. I pari për të shpëtuar ishte Roberto, homoseksual i...
Jeta e Algenit mes femrave, luksit dhe VIP-ave

Jeta e Algenit mes femrave, luksit dhe VIP-ave

Janë miq prej vitit 1994 dhe ia dinë mirë sekretet njëri-tjetrit. Albert Ndreu, po ashtu një djalë lezhian, tregon gjithçka rreth sekreteve dhe jetës së 34-vjeçarit Algen Nikolla, në 20 vitet e jetës në Romë e Paris. Edhe pse vetë Algeni...
Erinela Bitri, shqiptarja ne Grande Fratello 11

Erinela Bitri, shqiptarja ne Grande Fratello 11

Erinela Bitri Erinela Bitri, 23 vjecarja shqiptare është konkurentja më e re reality- show më të famshëm në Itali, “Grande Fratello 11”. Erinela që prej 20 vjetësh jeton me familjen e saj në Itali. Ajo ka lindur në Berat, punon si shitëse...
Kalojne shqiptaret e pare pa viza

Kalojne shqiptaret e pare pa viza

Kalojnë shqiptaret e pare pa viza Sapo ora ka shënuar 24:00, në orën lokale të Greqisë, në doganat e jugut të vendit, në Kapshticë dhe Kakavijë janë paraqitur personat e parë pa viza, të cilët kanë kaluar kufirin. Ajo që u vu re në terren...
Itali, shqiptaret me konsull te rreme

Itali, shqiptaret me konsull te rreme

Giovanni Firera Në aktivitete të ndryshme për promovimin e kulturës, turizmit apo biznesit shqiptar në Itali, shpesh haset emri i Giovanni Firera-s, mik i Shqipërisë dhe për disa vjet konsull nderi në Piemonte. Por kohët e fundit ai ka filluar...
Projekti kulturor: Vagabond Art Center

Projekti kulturor: Vagabond Art Center

Projekti kulturor: Vagabond Art Center Projekti “Vagabong Art Center” eshte një qender arti e cila nuk ka një vendodhje fikse. Nuk gjindet brenda një ndërtese, por leviz mbi një Kamion nga njëri vend në tjetrin. Një strukturë lëvizëse...
© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress