Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "Kosove"

Aferdita Dreshaj: Shpat Kasapi me kritikon kercimin

Aferdita Dreshaj: Shpat Kasapi me kritikon kercimin

Aferdita Dreshaj: Shpati Kasapi me kritikon kercimin Në modelim dhe muzikë e ka kaluar shumë mirë sfidën, tashmë i ka ngelur vetëm kërcimi ku është duke sfiduar veten krah emrave të njohur të ekranit. Bukuroshja shqiptare, Afërdita Dreshaj,...
Adelina Tahiri, reklama e “Golden Eagle”

Adelina Tahiri, reklama e “Golden Eagle”

Adelina Tahiri, reklama e “Golden Eagle” Për këngëtaren Adelina Tahiri, prania e madhe në media dhe në shtypin rozë me thashetheme të ndryshme, ka filluar të përkthehet në para. Ajo në shumë intervista ka thënë se nuk e pengojnë aspak...
Flori Mumajesi: Elvana me e mira

Flori Mumajesi: Elvana me e mira

Flori Mumajesi: Elvana me e mira Duke qenë se revistat në Shqipëri më së shumti janë të “uzurpuara” nga femrat, kantautori hitbërës Flor Mumajesi ka gjetur një tjetër tribunë për t’u rrëfyer. Pikërisht revistën “Select”, që...
U ndan motren, gjendet i masakruar ne Kune

U ndan motren, gjendet i masakruar ne Kune

U ndan motren, gjendet i masakruar ne Kune U ndan motren, masakrohet nga dy vëllezër 25-vjeçari. Edi Nika, nga fshati Ishull i Lezhes, pasi është goditur me mjete të forta, është lënë i braktisur në një zonë të largët, duke e hedhur atë...
Kosove, koalicioni qeverises: PDK, AKR, Lista Rugova dhe pakicat

Kosove, koalicioni qeverises: PDK, AKR, Lista Rugova dhe pakicat

Kosove, koalicioni qeverises Duke iu referuar burimeve të sigurta, RTK ka bërë të ditur se tashmë është arritur marrëveshja për koalicion mes PDK-së dhe AKR-së. Sipas një zyrtari të lartë të PDK-së, të cilit i referohet ky medium, koalicioni...
Digjet flamuri maqedonas ne Peje

Digjet flamuri maqedonas ne Peje

Digjet flamuri maqedonas ne Peje Djegia e flamuri shqiptar dje nga ana e tifozëve maqedonas në Shkup, nuk ka kaluar pa reagime edhe në Kosovë. Kësaj radhe nuk pati reagime me deklarata, por ishin vet disa qytetarë nga Peja të cilët dogjën flamujt...
Kush eshte Daut Kadriovski, kercenuesi i Braces

Kush eshte Daut Kadriovski, kercenuesi i Braces

Kush eshte Daut Kadriovski, kercenuesi i Braces Ditë më parë Berisha paralajmëroi kërcënimin / “Ujku i drogës” Daut Kadriovski dërgon një CD ku kërcënon krerë dhe deputetë të opozitës. Rama dhe Braçe akuzohen për trafik dhe vrasje. Kërcënime...
Libri: Krimet serbe ne Kosove, pa apologji!

Libri: Krimet serbe ne Kosove, pa apologji!

Tmerret dhe makabritetet e kryera nga serbët ndaj shqiptarëve të Kosovës janë artikuluar së fundmi në një botim të titulluar “Krimet serbe në Kosovë, pa apologji, me fakte kundër shpifjeve”. Ky libër i cili po shpërndahet në të gjithë...
Lezhe: rreshqet makina nga ngrica, nje i vdekur

Lezhe: rreshqet makina nga ngrica, nje i vdekur

Lezhe, rreshqet makina nga ngrica, nje i vdekur Aksidenti i rende, solli me pasoje nje te vdekur dhe dy te plagosur ne hyrje te qytetit te Lezhes ne mbremjen e se premtes. Nje automjet, tip fuoristrade Nisan Patrol, me targa te Kosoves, 480 Ks 720, eshte...
Kosove, Zgjedhjet: sot votohet

Kosove, Zgjedhjet: sot votohet

Kosove, Zgjedhjet: sot votohet Sot data 12.12.2010 mbahen ne Kosove zgjedhjet e jashtezakonshme ne Kosove. Sipas të dhënave të Komisionit Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë numri i votuesve në zgjedhje do të jetë 1 milion e 630 mijë e 636 persona,...
© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress