Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "kryeministri"

Kosova feston 4-vjetorin e Pavaresise

Kosova feston 4-vjetorin e Pavaresise

Kosova feston 4-vjetorin e Pavaresise Kosova feston sot katërvjetorin e shpalljes së pavarësisë. Në 17 shkurt 2008, Kuvendi i Kosovës u mblodh në një seancë të jashtëzakonshme, ku deputetët miratuan unanimisht deklaratën e pavarësisë, e...
Ina Rama: Kryeministri me ben Presion

Ina Rama: Kryeministri me ben Presion

Ina Rama: Kryeministri me ben Presion Kryeprokurorja Ina Rama i cilëson sulmet e Kryeministrit Sali Berisha si presion për hetimet e 21 janarit. Në një intervistë për emisionin “Opinion”, zonja Rama ka deklaruar se e vetmja frikë që ndien...
FBI zbulon vrasesin e Aleks Nikes

FBI zbulon vrasesin e Aleks Nikes

FBI zbulon vrasesin e Aleks Nikes Prokurori amerikan i dorëzon rezultatet e ekspertizës së FBI Ina Ramës në zyrë, pistoleta 9 mm e Gardës qëlloi Aleks Nikën Prokurori amerikan, Mike Cain, që po asiston hetimet për ngjarjet e 21 janarit në...
Presidenti Topi: rikandidoj nese zgjidhem nga populli

Presidenti Topi: rikandidoj nese zgjidhem nga populli

Presidenti Topi: rikandidoj nese zgjidhem nga populli Rikthehet debati mes dy institucioneve më të larta në vend, presidencës dhe kryeminsitrisë. Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi dhe kryeministri Sali Berisha kanë shkëmbyer...
Fakultetet private, ne gare me shteteroret

Fakultetet private, ne gare me shteteroret

Fakultetet private, ne gare me shteteroret Gara për thithjen e fondeve shtetërore për edukimin universitar do të jetë e njëjtë dhe thuajse e barabartë si për universitetet publike, ashtu edhe për ato private. Madje, do të ketë mbështetje...
Parlament, Berisha largon me force Bracen

Parlament, Berisha largon me force Bracen

Parlament, Berisha largon me force Bracen Incident në foltoren e Kuvendit. Kryeministri Sali Berisha shtyn nënkryetarin e grupit parlamentar të PS-së, Erjon Braçe, duke mos e lënë atë të mbarojë fjalën e tij për koncesionet e qeverisë, duke...
Silvio Berlusconi dhe femrat per sonte!

Silvio Berlusconi dhe femrat per sonte!

Silvio Berlusconi dhe femrat per sonte! Të tjera përgjime telefonatash zbulojnë dëshirat e çmendura dhe sekretet pikante të Berlusconit. Jo vetëm vajza venezuelase, sllovake, italiane, braziliane, malazeze, gjermane, tuniziane, dominikane, rumune,...
Berisha inaguron segmentin Lezhe-Shenkoll

Berisha inaguron segmentin Lezhe-Shenkoll

Berisha inaguron segmentin Lezhe-Shenkoll Kryeministri Berisha ka inauguruar përfundimin e segmentit rrugor Lezhë-Shënkoll, një aks që lidh 20 mijë banorë të këtyre zonave. Në fjalën e tij kreu i qeverisë ka deklaruar se Shqiperia një vend...
Berisha hap fushaten ne Lezhe

Berisha hap fushaten ne Lezhe

Berisha hap fushaten ne Lezhe Kryeministri Sali Berisha ka prezantuar në Lezhe kandidatët e “Aleancës për qytetarin” për këtë qytet, Viktor Tushaj dhe atë të Shengjinit, Zef Gjoka. Gjatë fjalës së tij, kryeministri ka theksuar se do t’i...
Behxhet Pacolli zgjidhet President i Kosoves

Behxhet Pacolli zgjidhet President i Kosoves

Behxhet Pacolli zgjidhet President i Kosoves Kuvendi i Kosoves në seancën e sotme të jashtëzakonshme zgjedh si President kandidatin e vetëm Behxhet Pacollin. Presidenti mori votat e nevojshme, vetëm në raundin e tretë. Kuvendi i dha votëbesimin...
© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress