Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "lezha"

Pasurite Natyrore te Lezhes

Pasurite Natyrore te Lezhes

Pasurite Natyrore te Lezhes Pasurite mbi dhe nen tokesore ku rrethi i Lezhes perfshihet ne zona gjeologo-strukturore karakteristike. Jane vlersuar rreth 0.5milion ton mineral bakri te tipit kuarc sulfur. Jane zbuluar dy vendburime nikeli sulfur, me prani...
Historia e qytetit te Lezhes

Historia e qytetit te Lezhes

Historia e qytetit te Lezhes Qyteti antik i Lezhes eshte i vendosur ne nje terren te dyfishte: kodrinor dhe fushor dhe muret rrethuese perfshijne nje siperfaqe prej 20 ha. Urbanistika e qytetit te fortifikuar ka kater zona kryesore: 1. zona e pjeses se...
Veshtrim gjeografik i Lezhes

Veshtrim gjeografik i Lezhes

Veshtrim gjeografik i Lezhes Lezha, si rreth, shtrihet ne pjesen Veriperendimore te vendit, nga Ultesira e Shkodres ne veri e deri ne Breg te Mates ne jug, nga Malsia Puke-Mirdite ne verilindje e lindje e deri ne detin Adriatik ne Perendim. Per poziten...
Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise

Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise

Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise Orial Kolaj është kampioni i ri i peshave gjysmë të rënda në Itali. Boksieri lezhian 29 vjeç, që prej vitesh jeton në Lombardi ka mundur mbrëmë në ‘Palazzetto dello sport’ të Romës ish...
Klodian Cela, darke romantike me Kryeministrin belg

Klodian Cela, darke romantike me Kryeministrin belg

Klodian Cela, darke romantike me Kryeministrin belg Klodian Cela, ish-banori i Big Brother Albania rrëfen jetën njëvjeçare në Itali dhe takimin me Elio di Rupo, një gay i deklaruar. Ka pasion artin, modën dhe baletin. Djaloshi që bëri një revolucion...
Ardit Çuni, lezhjani ne X Factor Albania (video)

Ardit Çuni, lezhjani ne X Factor Albania (video)

Ardit Çuni, lezhjani ne X Factor Albania Djaloshi i cili ra në sy në programin e TV KLAN në X Factor Albania, për interpretimin e tij të saktë në këndim dhe kërcim, quhet Ardit Çuni, i cili është nga Lezha. Por Ardit Cuni ka kënduar edhe...
FBI zbulon vrasesin e Aleks Nikes

FBI zbulon vrasesin e Aleks Nikes

FBI zbulon vrasesin e Aleks Nikes Prokurori amerikan i dorëzon rezultatet e ekspertizës së FBI Ina Ramës në zyrë, pistoleta 9 mm e Gardës qëlloi Aleks Nikën Prokurori amerikan, Mike Cain, që po asiston hetimet për ngjarjet e 21 janarit në...
Jeta dhe mentaliteti ne qytetin e Lezhes

Jeta dhe mentaliteti ne qytetin e Lezhes

Jeta dhe mentaliteti ne qytetin e Lezhes Jeta dhe mentaliteti ne qytetin e Lezhes “Mentaliteti i vjetër i prindërve bën që të mos i kuptojnë lidhjet e të rinjve. Lezha është një vend i vogël dhe nuk mund të dalësh lirshëm me të dashurin....
Lezhe, vdes 51-vjecari, arrestohet mjekut qe e operoi

Lezhe, vdes 51-vjecari, arrestohet mjekut qe e operoi

Lezhe, vdes 51-vjecari, arrestohet mjekut qe e operoi Arrestohet një tjetër mjek kirurg për mjekim të pakujdesshëm, por këtë herë rasti na vjen nga Lezha. Bëhet fjalë për mjekun Ndue Cupi 55-vjec, i cili është arrestuar nga policia e Lezhës...
Permbytjet ne Xhenova, shuhet familja nga Lezha

Permbytjet ne Xhenova, shuhet familja nga Lezha

Permbytjet ne Xhenova, shuhet familja nga Lezha Qyteti i Xhenovës i gjunjëzuar nga përmbytja e së premtes vazhdon të luftoje me ujin dhe baltën. Eshtë ndaluar krejtësisht qarkullimi me automjete private, shkollat janë të mbyllura dhe po monitorohen...
© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress