Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "opozita"

Fatos Nano: 2012 dua te behem president

Fatos Nano: 2012 dua te behem president

Fatos Nano: 2012 dua te behem president Në një intervistë nga Londra ish-kryetari socialist, Fatos Nano konfirmon dëshirën e tij për t’u zgjedhur President i Shqipërisë. Ai thotë se po kërkon partnerë nga të dyja krahët politikë, si dhe...
Protesta e Opozitet 18 shkurt Live

Protesta e Opozitet 18 shkurt Live

Protesta e Opozitet 18 shkurt Live tv Opozita do të protestojë sot në orën 16:00 në bulevardin “Deshmoret e Kombit”, para selisë së Kryeministrisë paqësisht por vendosmërisht për largimin e kryeministrit Sali Berisha dhe zgjedhjeve...
Berisha: 29 Janar manifestim kunder dhunes

Berisha: 29 Janar manifestim kunder dhunes

Berisha Konference per shtyp Kryeministri i vendit Sali Berisha ka paralajmëruar se demonstrates së dhunshme të organizuar me 21 Janar nga opozita do t’i përgjigjet me një miting paqesor diten e shtune. “Njoftoj mbajtjen e një mitingu paqesor...
Demonstrate dhe jo proteste e 21 Janarit

Demonstrate dhe jo proteste e 21 Janarit

Demonstrata e 21 Janarit Demonstrata e paralajmëruar nga opozita për diten e premte më 21 janar nuk do të jetë njësoj si organizimet e mëparshme të saj. Ajo ndryshon nga emri, demonstratë dhe jo proteste, nga mënyra se si do të fillojë me...
Rama: Do vijojme betejen per transparence

Rama: Do vijojme betejen per transparence

Rama: Do vijojmë betejën për transparencën Kryetari i PS, Edi Rama ka rikonfirmuar nga Korca qëndrimin e palëkundur të opozitës për transparencën e zgjedhjeve të 28 qershorit. Rama ka theksuar se PS nuk do ta ndalë kurrë betejën e saj dhe...
Opozita mbyll greven, Berisha e Rama ne Strasburg

Opozita mbyll greven, Berisha e Rama ne Strasburg

Opozita mbyll grevën e urisë Berisha e Rama ne Strasburg Kryeministri Sali Berisha dhe kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama se do të nisen sot drejt Strasburgut për arritjen e një marrëveshjeje me ndërmjetësinë e zyrtarëve më të lartë europianë. Mësohet...
Skenaret e daljes nga kriza politike

Skenaret e daljes nga kriza politike

5 skenarët e daljes nga kriza politike Kriza politike në të cilët është futur Shqipëria është në fazë mjaft të agravuar. Por si çdo rast nuk është e pashpresë për ta zgjidhur. Nëse do të ekzistojë vullneti nga palët politike, sigurisht...
PS: Protesta e madhe me 14 maj

PS: Protesta e madhe me 14 maj

Grupi i PS: Protestë e madhe më 14 maj Grupi Parlamentar vendosi gjatë mbledhjes së djeshme, menjëherë pas mitingut të protestës, organizimin e një tjetër mitingu të madh proteste, që do të mbahet më 14 maj. Në mbledhjen e Grupit Parlamentar...
Opozita vazhdon greven, nje deputete dergohet ne spital

Opozita vazhdon greven, nje deputete dergohet ne spital

Opozita vazhdon grevën, nje deputete dergohet ne spital Njezet deputetët grevistë dhe gati 200 mbështetës së tyre kaluan mbrëmë natën e tretë të grevës së urisë në kuadër të protestës të nisur në datën 30 Prill. Ndërkohë gjëndja...
Rama: Kjo beteja e nje populli

Rama: Kjo beteja e nje populli

Rama: Kjo betejë, beteja e një populli Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama foli rreth orës 19:00 para protestuesve të grumbulluar pranë kryeministrisë. Rama tha se kjo betejë nuk është beteja e Partisë Socialiste për të marrë pushtetin,...
© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress