Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "Partise Socialiste"

Igli Totozani, Avokat i Popullit

Igli Totozani, Avokat i Popullit

Igli Totozani, Avokat i Popullit Igli Totozani, i përzgjedhuri i Partisë Socialiste për Avokat të Popullit mori 127 vota “pro” në seancë plenare, duke u bërë kështu emri i dytë që do të drejtojë këtë institucion pas Ermir Dobjanit....
Lezhe, ish-kreu i PS perjashtuar nga lista

Lezhe, ish-kreu i PS perjashtuar nga lista

Lezhe, ish-kreu i PS perjashtuar nga lista Ish-kreu i Partisë Socialiste në Lezhë, Ndoc Lleshi, nuk është lejuar që të votojë për delegatët që do të përfaqësojnë Lezhën në Kongresin e nëntorit. Pasi ka mësuar se nuk ishte pjesë e listave...
Kolegji shpall te pavlefshem Komunen Kolsh. Rivotohet!

Kolegji shpall te pavlefshem Komunen Kolsh. Rivotohet!

Kolegji shpall te pavlefshem Komunen Kolsh, rivotohet! Kolegji Zgjedhor ka pranuar dje kerkesen e Partise Socialiste për të shpallur te pavlefshm në komunen Kolsh në Lezhe, pas shkeljeve ligjore që kanë ndodhur ditën e votimit dhe atë të numërimit. Fillimisht...
Gjoke Jaku: Lezhen do e bej qytet model

Gjoke Jaku: Lezhen do e bej qytet model

Kandidati i Partisë Socialiste për kryetar bashkie në Lezhë, Gjok Jaku premton se Lezhën do ta kthej në një qytet model. Ai pranon se katër vite më parë mbështeti rivalin aktual Viktor Tushajn (përfaqësues i LSI-së), ndërsa deklaron se...
Rama ne familjen e Aleks Nikes

Rama ne familjen e Aleks Nikes

Rama ne familjen e Aleks Nikes Nje e dielë e tretë ngushëlluese, kjo e sotmja, për kryetarin e Partise Socialiste, Edi Rama i cili bashkë me nënën e tij, Aneta dhe bashkëshorten Linda kanë shkuar në familjen e Aleks Nikes në Lezhe, 35 vjeçarit...
Mberrin trupi i pajete i Aleks Nikajt

Mberrin trupi i pajete i Aleks Nikajt

Mberrin trupi i pajete i Aleks Nikajt Trupi i 35 vjeçarit Aleks Nika, i cili humbi jeten dje në spitalin e Turqise, ka mbërritur ditën e sotme në Rinas. Një grup deputetësh sëbashku me kryetarin e Partise Socialiste Edi Rama dhe familjarë të...
Lezhe: protesta e opozites paqesore

Lezhe: protesta e opozites paqesore

Lezhe: protesta e opozites paqesore Lezhe: Protestesta e opozites e paralajmeruar per diten e sotme ka filluar rreth 0res 14:00 ashtu siq ishte parashikuar. Tubimi ka filluar në lagjen “Gurraj” dhe ka vijuar pergjate bulevardit “Gjergj Fishta”...
Atentat Edi Rames, arrestohen tre persona

Atentat Edi Rames, arrestohen tre persona

Atentat Edi Rames, arrestohen tre persona Gjykata e Tiranes gjatë një seance të mbyllur për media të dielën, u ka caktuar masën me nga një muaj burg shtetasve Luan Rami, Fatos Rami dhe Afrim Kica, të cilët sipas Prokurorisë kanë pasur plan...
Protesta, Homazh i Opozites

Protesta, Homazh i Opozites

Protesta, Homazh e Opozites Demonstruesit që do të bëjnë homazhe për viktimat e 21 janarit kanë nisur marëshimin nga selia e Partise Socialiste drejt bulevardit “Deshmoret e Kombit”. Një pjesë e tyre ndodhet aktualisht në rrugën mes selive...
Socialistet e Shkodres bashkohen me LSI

Socialistet e Shkodres bashkohen me LSI

Socialistet e Shkodres bashkohen me LSI Një pjesë e strukturave të Partise Socialiste në Shkoder kanë deklaruar sot largimin për te Levizja Socialiste per Integrim. Në grupin e larguar është dhe ish-kryetari i PS-së, Edip Shiroka, si dhe disa...
© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress