Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "PS"

Video Pergjimi, Rama: te hetohet Prifti

Video Pergjimi, Rama: te hetohet Prifti

Video Pergjimi, Rama: Prifti te hetohet Një ditë pas publikimit edhe të videove, që implikojnë në afera edhe ish-ministrin e Ekonomisë Dritan Prifti, kreu i opozitës Edi Rama, deklaroi se drejtësia duhet të hetojë të gjitha informacionet që...
Perjashtohet nga Partia Socialiste Kastriot Islami

Perjashtohet nga Partia Socialiste Kastriot Islami

Perjashtohet nga Partia Socialiste Kastriot Islami Perjashtohet nga Partia Socialiste Kastriot Islami. Zhvillimet të papritura në Partinë Socialiste kane ndodhur ku një prej zërave më kritikë të kreut të PS-së, Edi Rama, Kastriot Islami mësohet...
Parlament, Berisha largon me force Bracen

Parlament, Berisha largon me force Bracen

Parlament, Berisha largon me force Bracen Incident në foltoren e Kuvendit. Kryeministri Sali Berisha shtyn nënkryetarin e grupit parlamentar të PS-së, Erjon Braçe, duke mos e lënë atë të mbarojë fjalën e tij për koncesionet e qeverisë, duke...
Lezhe, pazarlleqe: votat e PD i japin Keshillin Bashkiak PS

Lezhe, pazarlleqe: votat e PD i japin Keshillin Bashkiak PS

Lezhe, pazarlleqe: votat e PD i japin Keshillin Bashkiak PS Votat e PD-së dhe të LZHK-së i japin postin e kreut të Këshillit Bashkiak të majtës në Lezhë.Agustin Marku, kreu aktual i PS-së së Lezhës, ka arritur të marrë edhe dy vota të “Aleancës...
Kolegji shpall te pavlefshem Komunen Kolsh. Rivotohet!

Kolegji shpall te pavlefshem Komunen Kolsh. Rivotohet!

Kolegji shpall te pavlefshem Komunen Kolsh, rivotohet! Kolegji Zgjedhor ka pranuar dje kerkesen e Partise Socialiste për të shpallur te pavlefshm në komunen Kolsh në Lezhe, pas shkeljeve ligjore që kanë ndodhur ditën e votimit dhe atë të numërimit. Fillimisht...
Kolegji rrezon PS. Basha, kryebashkiak i Tiranes

Kolegji rrezon PS. Basha, kryebashkiak i Tiranes

Kolegji rrezon PS. Basha, kryebashkiak i Tiranes Kolegji Zgjedhor ka rrezuar kerkese padine e PS-se, per shpalljen te pavlefshem te vendimit te KQZ, te dates 13 maj dhe 23 maj, per numerimin e votave hedhur ne kutine e gabuar. Vendim qe nxori fitues te...
Ndoc Lleshi: Arsyet pse mbeshtes Viktor Tushen

Ndoc Lleshi: Arsyet pse mbeshtes Viktor Tushen

Ndoc Lleshi: Arsyet pse mbeshtes Viktor Tushen Ndoc Lleshi, ish-kryetar Organizate i PS-së së Lezhës, bashkë me një grup anëtarësh dhe simpatizantësh, mbështesin Viktor Tushën për këtë bashki. Përmes një prononcimi për gazetën “Panorama”,...
Viktor Tushaj: Sfiden e kam me qytetarin

Viktor Tushaj: Sfiden e kam me qytetarin

Viktor Tushaj: Sfiden e kam me qytetarin Kandidati i maxhorancës, i propozuar nga LSI për qytetin e Lezhës, Viktor Tushaj, në vitin 1986 mbaroi studimet në fakultetin e Shkodrës në degën Gjuhë Letërsi, e pas shumë vitesh, në vitin 2006, vetëm...
Bashkia Lezhe: Viktor Tushaj perballe Gjoke Jakut

Bashkia Lezhe: Viktor Tushaj perballe Gjoke Jakut

Bashkia Lezhe: Viktor Tushaj perballe Gjoke Jakut Kryetari aktual i Bashkise se Lezhes, Z.Viktor Tushaj do te rikandidoje per here te dyte, por jo ne koalicion me PS por nen siglen e LSI+PD. Viktor Tushaj u zgjodh ne zgjedhjet e 2007 me koalicionin LSI+PS,...
Protesta e Opozitet 18 shkurt Live

Protesta e Opozitet 18 shkurt Live

Protesta e Opozitet 18 shkurt Live tv Opozita do të protestojë sot në orën 16:00 në bulevardin “Deshmoret e Kombit”, para selisë së Kryeministrisë paqësisht por vendosmërisht për largimin e kryeministrit Sali Berisha dhe zgjedhjeve...
© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress