Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "Qyteti i Lezhes"

Foto nga Lezha

Foto nga Lezha

Foto nga Lezha Shiko fotot e fundit nga qyteti i Lezhes, galeria e fotove shqip nga Lezha online falas ne internet. Vizitoni Lezhen nepermjet fotografive te reja te dites. Shiko pamje te ndryshme nga Lezha si, Vendvarrimi i Skenderbeut, Kalaja e Lezhes,...
Qyteti i Lezhes

Qyteti i Lezhes

Qyteti i Lezhes Lezha perfaqeson nje zone tipike te kultures dhe historise sone kombetare, ku manifestohen tiparet me pergjithesuese te saje. Kjo treve e lashte dhe moderne mbart pasuri te rralla traditash historike, arkeologjike, etnografike, atnologjike,...
Kuvendi i Lezhes

Kuvendi i Lezhes

Kuvendi i Lezhes Në 1444, në qytetin e Lezhës. Gjergj Kastrioti Skënderbeu mblodhi në një kuvend historik prijësit shqiptarë për t’i bashkuar e për t’i përballuar kështu invazionit osman, që ishte invazioni më i tmerrshëm për kohën. Kuvendi...
Homazhe ne stadiumin Beselidhja per albitrin Rigers Pjetrushi

Homazhe ne stadiumin Beselidhja per albitrin Rigers Pjetrushi

Homazhe ne stadiumin Beselidhja per albitrin Rigers Pjetrushi Ne qytetin e Lezhes do te zhvillohet ceremonia ne nder te gjyqtarit Rigers Pjetrushi i cili humbi jeten ne nje aksident te rende ne Gjirokaster. Rigers Pjetrushi i cili drejtonte drejtonte...
Shitet shtepi private perballe Vendvarrimit te Skenderbeut

Shitet shtepi private perballe Vendvarrimit te Skenderbeut

Shitet shtepi private Shitet nje shtepi private, 2 kate banimi, me pamje te mrekullueshme te qytetit te Lezhes, ne lagjen “Nene Tereza”, perballe Vendvarrimit te Skenderbeut, nga ana tjeter e lumit Drin. Shitet shtepi private perballe Vendvarrimit...
Plazhi i Kunes ne Shengjin, pushuesit te kenaqur me natyren

Plazhi i Kunes ne Shengjin, pushuesit te kenaqur me natyren

Plazhi i Kunes ne Shengjin, pushuesit te kenaqur me natyren Një nga plazhet më të veçanta në Shqipëri është në zonën e Shëngjinit. Plazhi i Kunes eshte shume i njohur per banoret e zones dhe jo vetem. I vendosur vetem pak kilometra larg qytetit...
Lezhe, rruget e qytetit te paperfunduara

Lezhe, rruget e qytetit te paperfunduara

Lezhe, rruget e qytetit te paperfunduara Rruga e Gjimnazit te Lezhes “Hydajet Lezha” është një investim i nisur prej disa kohësh, por që akoma nuk ka përfunduar. Një investim i nisur para 7 vitesh akoma vazhdon të zvarritet. Ndërkohë...
Aksident me motor ne aksin Lezhe-Shengjin, vdes 24-vjecari

Aksident me motor ne aksin Lezhe-Shengjin, vdes 24-vjecari

Aksident me motor ne aksin Lezhe-Shengjin, vdes 25-vjecari Një person humbi jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë të ndodhur në rrugën Lezhë-Shëngjin pak pas mesditës së sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:20 në rrugën që lidh...
Pianisti i vogel nga Lezha fiton cmimin “Pjeter Gaci”

Pianisti i vogel nga Lezha fiton cmimin “Pjeter Gaci”

Pianisti i vogel nga Lezha fiton cmimin "Pjeter Gaci" Pianisti i vogel nga qyteti i Lezhes, Mikea Kakusi, nxënës i ciklit të ulët në shkollën kombëtare të muzikës “Prenke Jakova” në qytetin e Shkodrës, i eshte akorduar atij çmimin...
Bar Restorant Klorenti

Bar Restorant Klorenti

Restorant Klorenti Foto1 Bar Restorant Klorenti hapur ne vitin 2000 ne qender te Qytetit te Lezhes. Restorant Klorenti Ju sjell per ju specialitetin me te mire te kuzhines tradicionale. Ambjent i qete dhe relaksues ku ju mund te kaloni nje dreke apo darke...
© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress