Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "Sali Berisha"

Berisha takon Ramen per Presidentit

Berisha takon Ramen per Presidentit

Berisha takon Ramen per Presidentit Kryeministri Sali Berisha, në emër të Partisë Demokratike dhe kreu i opozitës, Edi Rama, si përfaqësues i Partisë Socialiste, do të takohen sot në mbrëmje me qëllimin e gjetjes së konsensusit për emrin...
Investo 100 mije euro, merr pashaporte shqiptare

Investo 100 mije euro, merr pashaporte shqiptare

Investo 100 mije euro, merr pashaporte shqiptare Shtetesi shqiptare kundrejt investimit 100 mije euro ne vend, cdo te huaji qe mund te jete i interesuar. Deklarata eshte bere nga kreu i qeverise, Sali Berisha gjate mbledhjes se sotme te kabinetit, ku...
Ina Rama: Kryeministri me ben Presion

Ina Rama: Kryeministri me ben Presion

Ina Rama: Kryeministri me ben Presion Kryeprokurorja Ina Rama i cilëson sulmet e Kryeministrit Sali Berisha si presion për hetimet e 21 janarit. Në një intervistë për emisionin “Opinion”, zonja Rama ka deklaruar se e vetmja frikë që ndien...
Presidenti Topi: rikandidoj nese zgjidhem nga populli

Presidenti Topi: rikandidoj nese zgjidhem nga populli

Presidenti Topi: rikandidoj nese zgjidhem nga populli Rikthehet debati mes dy institucioneve më të larta në vend, presidencës dhe kryeminsitrisë. Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bamir Topi dhe kryeministri Sali Berisha kanë shkëmbyer...
Arvizu: Lufte kunder korrupsionit

Arvizu: Lufte kunder korrupsionit

Arvizu: Lufte kunder korrupsionit Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Aleksandër Arvizu ka kërkuar dje që ndëshkueshmëria ndaj rasteve të korrupsionit të prekte edhe zyrtarët e lartë. Në një konferencë të mbajtur...
Fakultetet private, ne gare me shteteroret

Fakultetet private, ne gare me shteteroret

Fakultetet private, ne gare me shteteroret Gara për thithjen e fondeve shtetërore për edukimin universitar do të jetë e njëjtë dhe thuajse e barabartë si për universitetet publike, ashtu edhe për ato private. Madje, do të ketë mbështetje...
Berisha: 20 Shkurti Koncert Festiv Live

Berisha: 20 Shkurti Koncert Festiv Live

Berisha: 20 Shkurti Koncert Festiv Live Sali Berisha, kryeminister i Shqiperise dhe kryetar i Partise Demokratike, gjatë fjalimit të mbajtur në koncertin-miting mesditën e sotme, e cilësoi 20 Shkurtin si “ditën e permbysjes së regjimit komunist...
Protesta e Opozitet 18 shkurt Live

Protesta e Opozitet 18 shkurt Live

Protesta e Opozitet 18 shkurt Live tv Opozita do të protestojë sot në orën 16:00 në bulevardin “Deshmoret e Kombit”, para selisë së Kryeministrisë paqësisht por vendosmërisht për largimin e kryeministrit Sali Berisha dhe zgjedhjeve...
Zbardhet lista e politikaneve qe u pergjohet telefoni

Zbardhet lista e politikaneve qe u pergjohet telefoni

Zbardhet lista e politikaneve qe u pergjohet telefoni Komisioni hetimor parlamentar për ngjarjet e 21 janarit trondit opinionin dhe vë në përgjim të gjithë krerët më të lartë të shtetit. Pasi u vu nën akuzë nga kryeministri Berisha, vetëm...
Berisha: 29 Janar manifestim kunder dhunes

Berisha: 29 Janar manifestim kunder dhunes

Berisha Konference per shtyp Kryeministri i vendit Sali Berisha ka paralajmëruar se demonstrates së dhunshme të organizuar me 21 Janar nga opozita do t’i përgjigjet me një miting paqesor diten e shtune. “Njoftoj mbajtjen e një mitingu paqesor...
© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress