Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "SHBA"

Aferdita Dreshaj: Shpat Kasapi me kritikon kercimin

Aferdita Dreshaj: Shpat Kasapi me kritikon kercimin

Aferdita Dreshaj: Shpati Kasapi me kritikon kercimin Në modelim dhe muzikë e ka kaluar shumë mirë sfidën, tashmë i ka ngelur vetëm kërcimi ku është duke sfiduar veten krah emrave të njohur të ekranit. Bukuroshja shqiptare, Afërdita Dreshaj,...
Zbulohet kura qe parandalon renien e flokeve

Zbulohet kura qe parandalon renien e flokeve

Zbulohet kura qe parandalon renien e flokeve Shkencëtarët mund të kenë zbuluar rrënjën e rënies së flokëve. Ata kanë zbuluar skalpin që ndalon rritjen e flokëve. Zbulimi pritet të shmangë rënien e flokëve si edhe të nxisë rritjen e flokut...
Qumesht per kujtese me te forte

Qumesht per kujtese me te forte

Qumesht per kujtese me te forte Qumështi është një aleat i mirë për kujtesën. Ky është rezultati i një studimi të kryer nga Universiteti i Meinit në SHBA, i cili është publikuar në International Daily Journal. Studimi është bazuar në...
Gjuha kineze, gjuhe globale

Gjuha kineze, gjuhe globale

Gjuha kineze, gjuhe globale Gjuha mandarine kundër anglishtes. Perëndimi dhe Lindja nuk garojnë vetëm në tregjet financiare apo për armatime. Kina tashmë e ka lënë pas SHBA-në dhe Europën. Ajo po dominon dukshëm në tregti, po përgatitet...
Siguroni rrjetin tuaj Wireless

Siguroni rrjetin tuaj Wireless

Siguroni rrjetin tuaj Wireless Wi-Fi Alliance bën thirrje për përdorimin e shifrave “të forta” dhe mbrojtjes WPA2 në të gjitha pajisjet e lidhura në rrjete pa tela (wireless). Përfaqësuesit e Wi-Fi Alliance tërheqin vërejtjen se përherë...
Alergjia ne ushqim

Alergjia ne ushqim

Alergjia ne ushqim Metodat e sotme për menaxhimin e alergjisë në ushqim mbështeten në edukimin e pacientëve në njohjen e reaksioneve dhe shenjave të para të semundjes dhe shmangia nga ushqimi që mund të provokojë alergjinë. Neziri B, Devaja...
Berisha anulon mitingun, Rama Jo

Berisha anulon mitingun, Rama Jo

Berisha anullon mitingun, Rama Jo Kryeministri Berisha pranoi të anulojë përfundimisht mitingun e parashikuar për të shtunën, të cilin e kishte konsideruar si një manifestim paqesor kundër dhunës. Deklarata erdhi gjatë mbledhjes së qeverisë,...
Yahoo bie, Google dhe Bing ngriten

Yahoo bie, Google dhe Bing ngriten

Yahoo bie, Google dhe Bing ngriten Sipas të dhënave të nxjerra nga kompania e hulumtimeve, comScore, thuhet se Yahoo po vazhdon të humb pjesë të rëndësishme të tregut të kerkimit në internet brenda SHBA-ve. Pjesëmarrja e motorit të kerkimit...
Menyrat si te mesosh gjuhe te huaja

Menyrat si te mesosh gjuhe te huaja

Menyrat si te mesosh gjuhet e huaja Ja një listë këshillash sa argëtuese aq edhe të vlefshme për të mësuar sa më shpejt gjuhët e huaja: nga filmat, këngët e deri te komunikimi i përditshëm për të pasuruar fjalorin. Por mbi të gjitha,...
Albanians got talent

Albanians got talent

Albanians got talent Është formati që zhvillohet në më shumë se 30 vende të botës, në pjesën më të madhe me titull të njëjtë, por duke ruajtur sigurisht emrin e çdo shteti që i bashkohet komunitetit të madh të atyre që realizojnë...
© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress