Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "Shengjin"

Qyteti i Lezhes

Qyteti i Lezhes

Qyteti i Lezhes Lezha perfaqeson nje zone tipike te kultures dhe historise sone kombetare, ku manifestohen tiparet me pergjithesuese te saje. Kjo treve e lashte dhe moderne mbart pasuri te rralla traditash historike, arkeologjike, etnografike, atnologjike,...
Pasurite Natyrore te Lezhes

Pasurite Natyrore te Lezhes

Pasurite Natyrore te Lezhes Pasurite mbi dhe nen tokesore ku rrethi i Lezhes perfshihet ne zona gjeologo-strukturore karakteristike. Jane vlersuar rreth 0.5milion ton mineral bakri te tipit kuarc sulfur. Jane zbuluar dy vendburime nikeli sulfur, me prani...
Veshtrim gjeografik i Lezhes

Veshtrim gjeografik i Lezhes

Veshtrim gjeografik i Lezhes Lezha, si rreth, shtrihet ne pjesen Veriperendimore te vendit, nga Ultesira e Shkodres ne veri e deri ne Breg te Mates ne jug, nga Malsia Puke-Mirdite ne verilindje e lindje e deri ne detin Adriatik ne Perendim. Per poziten...
Shengjin, vellai vret familjen e motres per konflikt pronesie

Shengjin, vellai vret familjen e motres per konflikt pronesie

Shengjin, vellai vret familjen e motres per konflikt pronesie Krimi brenda familjes trondit qytezën bregdetare të Shëngjinit. Viktimat numërohen 3 anëtarë të një familje, ndërsa i vetmi i mbijetuar i tragjedise, një fëmijë është dërguar...
Sezoni turistik ne Shengjin, policia aksion transportit te palicensuar

Sezoni turistik ne Shengjin, policia aksion transportit te palicensuar

Sezoni turistik ne Shengjin, policia aksion transportit te palicensuar Sezoni turistik në Shëngjin ka shtuar ndjeshëm edhe qarkullimin e mjeteve, që kryejne transportin publik në këtë zonë, por që një pjese e madhe e tyre nuk kanë dokumentacionin...
Shengjin, Berisha cel sezonin turistik 2012

Shengjin, Berisha cel sezonin turistik 2012

Shengjin, Berisha cel sezonin turistik 2012 Sezoni turistik në Shëngjin është çelur nga kryeministri Sali Berisha me inagurimin e përfundimit të rrugës autostradë – Ishull Shëngjin, si edhe fillimin e punimeve të shëtitores së Shëngjinit. Komuna...
Shengjin, kundershtojne ndertimoret, arrestohen babe e bir

Shengjin, kundershtojne ndertimoret, arrestohen babe e bir

Shengjin, kundershtojne ndertimoret, arrestohen babe e bir Përplasje e dhunshme mes Ndërtimorëve dhe banorëve të Shëngjinit gjatë aksionit për prishjen e ndërtimeve pa leje. Aksioni i përbashkët i Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar...
Shengjin, prishja e ndertimeve pa leje ne zonen turistike

Shengjin, prishja e ndertimeve pa leje ne zonen turistike

Shengjin, prishja e ndertimeve pa leje ne zonen turistike Mbi 200 ndërtime të paligjshme do të prishen së shpejti nga Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Ndërkombëtar. Lajmi i bë me dije dje gjatë një takimi të zhvilluar në Prefekturën e Lezhës. Shengjin,...
Albania Call Center, Vende te lira pune

Albania Call Center, Vende te lira pune

Albania Call Center, Vende te lira pune Albania Call Center kerkon te punesoje operatore Call Center. Qendra e re Call Center ne rrethin e Lezhes, kerkon te punesoje operatore qe kane njohuri te shkelqyer te gjuhes italiane dhe aftesi te mira komunikimi. Per...
Shengjin, plagoset me arme 24vjecari

Shengjin, plagoset me arme 24vjecari

Shengjin, plagoset me arme 24 vjeçari Një i ri eshte plagosur me arme zjarri ne oborrin e një diskoje ne Shengjin. Ngjarja ka ndodhur ne oret e vona te nates dhe sipas policise i lenduari eshte identifikuar si shtetasi Elvis Leka 24-vjec, nga fshati...
© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress