Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "Shkoder"

Lezhe, zhduket ne det peshkatari

Lezhe, zhduket ne det peshkatari

Lezhe, zhduket ne det peshkatari Një peshkatar rezulton i zhdukur prej tre ditësh në ujrat e bregdetit të Talës në rrethin e Lezhës. Ndërsa vetëm dy ditë më parë kanë nisur edhe kërkimet për të nga ana e Policisë së Lezhes e cila pas...
Kriza ekonomike prek tregun e gjelave te detit

Kriza ekonomike prek tregun e gjelave te detit

Kriza ekonomike prek tregun e gjelave te detit Gjeli i detit, simboli i tryezës se ndërrimit te viteve është kthyer ne biznes për banoret e zonës se Zadrimës ne Lezhë. Gjush Marku tregon se familja e tij prej pese anëtarësh e ka një nga burimet...
Nderron jete Ramiz Alia

Nderron jete Ramiz Alia

Nderron jete Ramiz Alia Ish Presidenti i Shqiperise, Ramiz Alia ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare. Ai ka vdekur mëngjesin e sotëm në spitalin e Senatoriumit në kryeqytet, pasi ka pësuar trombozë. Mësohet se Alia vuante prej kohësh nga...
“Falja e gjakut” shkon në “Oscar”

“Falja e gjakut” shkon në “Oscar”

“Falja e gjakut” shkon në “Oscar” Komisioni Qendrës Kombëtare Kinematografike (QKK) e ka përzgjedhur sot këtë film për të konkurruar në kategorinë “Foreign Language Film Awards” (Filmi më i mirë në gjuhë të huaj). “Falja e...
Zhduken eshtrat e Fishtes e Mjedes

Zhduken eshtrat e Fishtes e Mjedes

Zhduken eshtrat e Fishtes e Mjedes Eshtrat e emrave të mëdhenj të kulturës dhe historisë së kombit shqiptar si Fishta, Mjeda, Zadeja, Shantoja, Harapi etj, mund të jenë zhdukur pas ’90-ës, ndërsa ka lulëzuar shitja e varreve. Në Shkodër,...
Lezhe, arrestohen 4 persona per vepra penale

Lezhe, arrestohen 4 persona per vepra penale

Lezhe, arrestohen 4 persona per vepra penale Policia e Lezhes ka vënë në pranga katër shtetas të cilët akuzuhen për veprat penale “fallsifikim dokumentesh”, “kundërshtim ndaj punonjësve të policise” si dhe “veprën penale të vjedhjes”. Arian...
Socialistet e Shkodres bashkohen me LSI

Socialistet e Shkodres bashkohen me LSI

Socialistet e Shkodres bashkohen me LSI Një pjesë e strukturave të Partise Socialiste në Shkoder kanë deklaruar sot largimin për te Levizja Socialiste per Integrim. Në grupin e larguar është dhe ish-kryetari i PS-së, Edip Shiroka, si dhe disa...
Autostrada Lezhe, aksidente te njepasnjeshme

Autostrada Lezhe, aksidente te njepasnjeshme

Autostrada Lezhe, Aksidente te njepasnjeshme Rreshjet e dendura të shiut dhe breshëri kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve në autostradën Lezhe- Tirane. Pranë kryqëzimit të Gocajve një automjet me targa Shkoder në tentativë...
Te jesh afrikan ne Shkoder!

Te jesh afrikan ne Shkoder!

Te jesh afrikan ne Shkoder! Si është të jesh afrikan në Shkodër? Ai është një shkodran i vërtetë. E quajnë Agron dhe ka jetuar përjetësisht në qytetin e vjetër. Ai nuk e mësoi dot kurrë të vërtetën e ardhjes së gjyshërve të tij...
Debora zbardh vendin

Debora zbardh vendin

Debora zbardh vendin Gjate natës së kaluar dhe mëngjesin e sotëm reshjet e dëbores kanë mbuluar një pjesë të madhe të zonave malore por edhe në zonat e ulëta. Reshje ka patur në veri të vendit, ne zonen malore te Shkodres e Malesise se Madhe,...
© 2010 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress