Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "shqiperi"

The Guardian: Shqiperia nder plazhet me te bukura ne 2013

The Guardian: Shqiperia nder plazhet me te bukura ne 2013

The Guardian: Shqiperia nder plazhet me te bukura ne 2013 Shqiperia renditet nder 20 vendet me plazhet me te volitshme per pushimet e vitit 2013. Renditja eshte bere nga prestigjiozja “The Guardian” në rubrikën Travel, e cila e klasifikin vendin...
Vdes 117-vjecarja nga Lezha, pretendente per Guinness

Vdes 117-vjecarja nga Lezha, pretendente per Guinness

Vdes 117-vjecarja nga Lezha, pretendente per Guinness Vdes në moshën 117-vjecare Dila Jaku, një nga personat me jetëgjatë në Shqipëri. E moshuara nga fshati Balldre i Lezhës ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm për shkaqe natyrore. E lindur...
Kengetarja Rozana Radi, interviste ne Club Tv

Kengetarja Rozana Radi, interviste ne Club Tv

Kengetarja Rozana Radi, interviste ne Club Tv Rozana Radi “Kam 6 muaj e dashuruar, Kresha me therret Dumbo. Deri tani kam takuar nenen, motren dhe shume familjare te tjere te tij”! Keshtu e ka nisur intervista e saj rreth jetes private kengetarja...
Sistemi dixhital audio ne Gjykaten e Lezhes

Sistemi dixhital audio ne Gjykaten e Lezhes

Sistemi dixhital audio ne Gjykaten e Lezhes Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Alexander Arvizu dhe ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, përuruan të premten në gjykatën e rrethit të Lezhës instalimin e parë të sistemit të regjistrimit...
Ndryshon ora, akrepat 60 minuta para

Ndryshon ora, akrepat 60 minuta para

Ndryshon ora, akrepat 60 minuta para Edhe në Shqipëri ora nesër do të lëvizë 60 minuta para, një ndryshim ky që ndodh në javën e fundit të marsit dhe zgjat deri në javën e fundit të tetorit. Në orën 02:00 të ditës së nesërme ndryshon...
Aleksander Peci kthehet ne Atdhe

Aleksander Peci kthehet ne Atdhe

Aleksander Peci kthehet ne atdhe Mbërriti në aeroportin “Nene Tereza”, rreth ores 14:30 të së enjtes, nëntetari Aleksandër Peci, i cili u plagos rëndë më 20 shkurt të këtij viti, gjatë sulmit të një ushtari afgan mbi komandot...
Adelina Tahiri, reklama e “Golden Eagle”

Adelina Tahiri, reklama e “Golden Eagle”

Adelina Tahiri, reklama e “Golden Eagle” Për këngëtaren Adelina Tahiri, prania e madhe në media dhe në shtypin rozë me thashetheme të ndryshme, ka filluar të përkthehet në para. Ajo në shumë intervista ka thënë se nuk e pengojnë aspak...
Dita e Veres, festa tradicionale ne Shqiperi

Dita e Veres, festa tradicionale ne Shqiperi

Dita e Veres, festa tradicionale ne Shqiperi Që në kohët antike, tempulli i 14 Marsit, Festa e Dites së Veres, ka qenë në qytetin e Elbasanit dhe si feste tradicionale ne Shqiperi. E quajtur ndryshe si dita e largimit të dimrit, kjo festë ka krijuar...
Elvana Gjata dobesohet per Dancing with the Stars

Elvana Gjata dobesohet per Dancing with the Stars

Elvana Gjata dobesohet per Dancing with the Stars Ka lënë koncertet për t’iu dedikuar garës së “Dancing with the stars”, që pritet të fillojë për pak ditë në ekranin e Vizion Plus”. Këngëtarja Elvana Gjata hyn në këtë garë e përgatitur...
Impotenca ne moshat e reja

Impotenca ne moshat e reja

Impotenca ne moshat e reja Në dhjetë meshkuj, të paktën njëri vuan nga impotenca seksuale. Ndërsa ekziston një raport i qartë midis rasteve të impotencës dhe moshës, fenomeni është në rritje të vazhdueshme edhe midis moshave të reja, si...
© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress