Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "shqiptar"

Parlament, Berisha largon me force Bracen

Parlament, Berisha largon me force Bracen

Parlament, Berisha largon me force Bracen Incident në foltoren e Kuvendit. Kryeministri Sali Berisha shtyn nënkryetarin e grupit parlamentar të PS-së, Erjon Braçe, duke mos e lënë atë të mbarojë fjalën e tij për koncesionet e qeverisë, duke...
Aida Shtino: nga Tv Klan ne TVSH

Aida Shtino: nga Tv Klan ne TVSH

Aida Shtino: Pse ika nga Tv Klan Ia nis nga e para sërish, ndërsa përgatitet për një shfaqje të re në ekran, por në frekuenca të tjera. Nga Tv Klan në TVSH, Aida Shtino rrëfen përjetimet e një ndryshimi të ri në karrierën e saj me “Njerëz...
Te jetosh dhe punosh ne Australi

Te jetosh dhe punosh ne Australi

Te jetosh dhe punosh ne Australi “Në fund të botës”, por edhe “vendi më i mirë në botë”, “si përrallë”. Këto janë tre cilësimet kryesore që dëgjon mbi Australinë, nga të huaj por edhe nga shqiptarë që e kanë vizituar apo...
Shqiperia ne heshtje elektorale

Shqiperia ne heshtje elektorale

Shqiperia ne heshtje elektorale Shqipëria hyri në heshtje elektorale. Në mesnatë, pas fushates 1 mujore, të gjithë shqiptarëve me të drejtë vote u lihet pak më shumë se 24 orë kohë për të reflektuar për voten e tyre. Partitë mbyllën...
Zhduken eshtrat e Fishtes e Mjedes

Zhduken eshtrat e Fishtes e Mjedes

Zhduken eshtrat e Fishtes e Mjedes Eshtrat e emrave të mëdhenj të kulturës dhe historisë së kombit shqiptar si Fishta, Mjeda, Zadeja, Shantoja, Harapi etj, mund të jenë zhdukur pas ’90-ës, ndërsa ka lulëzuar shitja e varreve. Në Shkodër,...
Kalaja e Lezhes te mos kthehet ne qebabtore

Kalaja e Lezhes te mos kthehet ne qebabtore

Kalaja e Lezhes te mos kthehet ne qebabtore Para disa kohësh “Gazeta Shqiptare” referoi disa projekte që drejtori i Institutit të Monumenteve të Kultures kishte prezantuar gjatë analizës vjetore të institucionit të tij në mjediset...
Rama: Demonstrate ne shesh me 18 shkurt

Rama: Demonstrate ne shesh me 18 shkurt

Rama: Demonstrate ne shesh me 18 shkurt Edi Rama tha dje nga selia rozë, menjëherë pas seancës parlamentare, se demonstratat e opozites do të jetë paqësore dhe do të kërkohet largimi i qeverisë përmes zgjedhjeve të reja. “Ne do të...
Rama: me 28 Janar tjeter demonstrate

Rama: me 28 Janar tjeter demonstrate

Rama: me 28 Janar tjeter demonstrate Kreu i Partise Sialiste, Edi Rama, gjatë homazheve për Faik Myrton (një nga personat që humbi jetën në demonstratën e 21 janarit), u shpreh se të premten me 28 Janar të gjithë shqiptaret janë të ftuar sërish...
Berisha: Rama kerkon pushtet me dhune

Berisha: Rama kerkon pushtet me dhune

Berisha: Rama kerkon pushtet me dhune Kryeministri i është përgjigjur nga Berati nismave të PS për protesta masive kundër qeverisë së tij, duke deklaruar se kërcënimet nuk e trembin. Gjatë një mitingu me rastin e 20-vjetorit të themelimit...
Sherr ne Parlamentin Shqiptar (video)

Sherr ne Parlamentin Shqiptar (video)

Sherr ne Parlamentin Shqiptar Tensione të ashpra janë verifikuar në këto momente në Parlament, pasi kryeministri Sali Berisha ka përdorur një sërë akuzash personale ndaj liderit të opozitës, Edi Rama. Duke folur për videon “e montuar”,...
© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress