Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Posts tagged with "tirane"

Ndertimi i autostrades Tirane – Elbasan

Ndertimi i autostrades Tirane – Elbasan

Ndertimi i autostrades Tirane - Elbasan Kryeministri Sali Berisha e ka përfshirë në axhendën e 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë inaugurimin e nisjes së punimeve për segmentet rrugore të autostradës Tiranë-Elbasan, segmente që lidhen...
Dita e Veres, festa tradicionale ne Shqiperi

Dita e Veres, festa tradicionale ne Shqiperi

Dita e Veres, festa tradicionale ne Shqiperi Që në kohët antike, tempulli i 14 Marsit, Festa e Dites së Veres, ka qenë në qytetin e Elbasanit dhe si feste tradicionale ne Shqiperi. E quajtur ndryshe si dita e largimit të dimrit, kjo festë ka krijuar...
Arrestohet drejtori i bankes per vjedhje

Arrestohet drejtori i bankes per vjedhje

Arrestohet drejtori i bankes per vjedhje Prokuroria e rrethit gjyqësor Tiranë njoftoi sot se ka arrestuar ish drejtorin e filialit të “Alfa Bank” në rrugën e Dibrës, pasi në kohën e ushtrimit të detyrës ai kishte përfituar në mënyrë...
Nderron jete Leka Zog i pare

Nderron jete Leka Zog i pare

Nderron jete Leka Zog I Nderron jete Leka Zog i pare i cili ishte i shtruar prej ditësh në spital në gjendje të rëndë shëndetësore dhe mbahej në jetë artificialisht. Ai ka ndërruar jetë në reanimacionin e Qendrës Spitalore Universitare në...
Shqiperia nuk merr statusin kandidat

Shqiperia nuk merr statusin kandidat

Shqiperia nuk merr statusin kandidat Shqiperia nuk merr statusin kandidat, ku sipas agjendës së përcaktuar nga komisioni në orën 12: 30 komisioneri për zgjerim Stefan Fyle do të jetë në komisionin e jashtëm të Parlamentit Evropian ku do të...
Tirane, djali vret babane

Tirane, djali vret babane

Tirane, djali vret babane Një 16-vjecar qëllon për vdekje me armë gjahu babanë e tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Shengjergj të Tiranes, duke tronditur banoret e zones. I mituri L.Muca, sipas policise ka vrarë nga pakujdesia me një...
Ne Tetor nisin aplikimet per llotarine amerikane

Ne Tetor nisin aplikimet per llotarine amerikane

Llotaria amerikane, aplikim, pergjigje, fituesit Ambasada Amerikane në Tiranë bëri të ditur sot se, periudha e aplikimit për LLotarinë Amerikane (Viza e Shumëllojshmërisë – DV) fillon më datë 4 Tetor 2011, ora 18:00, ora lokale e Shqipërisë...
Vritet Arjan Selimi, i dashuri Inis Gjonit

Vritet Arjan Selimi, i dashuri Inis Gjonit

Vritet Arjan Selimi, i dashuri Inis Gjonit Arjan Selimi u ekzekutua rreth orës 19 e 25 minuta në Tiranë, në afërsi tëapartamentit të tij të banimit në rrugen “Babë Rexha” në kryeqytet. Gjatë një prite, persona të armatosur kanë qëlluar...
Hiqet taksa per hipotekimin e pallateve

Hiqet taksa per hipotekimin e pallateve

Hiqet taksa per hipotekimin e pallateve Kushti që mbante pezull pjesën dërrmuese të ndërtimeve në procesin e regjistrimit është hequr dhe tashmë pritet të vërshojnë pranë hipotekave dosjet e shumta të pallateve. Sipas gazetës ‘Shqip’,...
Kufiri, zbulohet kercenimi i Greqise

Kufiri, zbulohet kercenimi i Greqise

Kufiri, zbulohet kercenimi i Greqise Në një kabllogram të vitit 2010, Ambasada Amerikane në Tiranë trajton rrëzimin e Marrëveshjes së ujërave mes Shqipërisë e Greqisë. Ambasada ndalet në vendimin 9 me 0 të Gjykatës Kushtetuese, si dhe citon...
© 2011 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress