Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Njoftime Falas » Tekste Kengesh

Tekste Kengesh

Tekste Kengesh

Tekste Kengesh Shqip dhe Videoklipe, Tekste Shqip, Tekste kengesh shqiptare, tekste kengesh anglisht, tekste kengesh te huaja, tekste kengesh popullore, tekste kengesh per femije, tekste kengesh hip hop.

Ky dokument permban tekste kengesh, shumica kenge popullore shqiptare edhe kenge te huaja.

Tekste Kengesh Shqip

Mijera tekste kengesh shqip, tekstet e fundit. Lexo, kerko apo shkruaj tekste. Tekste Kengesh shqip, koleksioni me i madh i teksteve te kengeve shqiptare.

Muzike shqiptare me mijera tekste kengesh shqip dhe videoklipe nga te gjitha trevat shqiptare. The most popular portal for Lyrics and Music Videos to Albanian.

Tekste Kengesh shqiptare: sektor qe i dedikohet publikimit te teksteve te kengeve te kengetareve shqiptare edhe te huaj neper vite.

Tekte kengesh Adelina Tahiri – Ti mos u kthe

Tani të di vërtet ç’të sillet
nëpër mend
Një dashuri që vret, një dashuri
që dhemb
Ti ndjenjën time e shkele,
si të ish një lule në tokë
Një ish për mua ngele, nuk
mund të bëhesh kurrë një shok
Ti mos u bëj një ëndërr, se
ëndrra vjen e shfaqet prapë
Thua në ëndërr të humba,
se ti u trete mbete pas
Me hijen tënde s’mund të flas
Nuk mundet një dashuri
ta kthejmë në miqësi
Veten kot mos e gënje,
Nuk mundet një dashuri
ta kthejmë në shoqëri
Ndaj asnjëherë ti mos u kthe…
Ti mos u kthe,
Ti mos u kthe…

Tekte kengesh shqip Noizy

Uoo oo ua aa
Ku Jan shqiponjat Noizy Ku Jan Shqiponjat

Ref:
O Kuku Q’na zu Belaja
Shqipet Nalt Për Kuq E zi 4x

Noizy

O Kuku Q’na zu Belaja
Zoni Jem Shkriu Akullnaja
O Kuku Më raft Damllaja
Për inati u Ngjita n’Maja
OTR me Zemër Histori shumë e gjat
Na jena Mbretër këta tjeret nuk patën fat se

2x
Shqipërin Evropën Kosovën dhe Diasporën
Shqiptart Tregun Dashni
Dhe shashni tregum edhe ne

2x
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
kaq mjafton sdu tjetër gja

No One :
Shqipet jan per Kuq e Zi
Kosovë Shqipni ku ka ma zi
Kur jena bashk 1 net sna ngin
2 net sna ngin ,3 net vet na vyin
Maqedoni edhe ty të dum
Se Kujtove se ty t’Harrum
Jena vllezër 1 komb krejt 1 emër
Shqiptar me shpirt e OTR me zemër
Pse dallona na prej tjerëve
Do thojn se jena shqiptar
Nuk ju pyti kush për emëra por ju pyta kush jon tpartë

Noizy : 2x
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
kaq mjafton sdu tjetër gja

Kom Shqipnin Krejt për mas
kom Kosovën nga c’do qast
Maqedonin e du pa mas
ku jan Shqiponjat n`qiell këtë natë
kush ka than që na nuk dim
Kishe na bojm veq probleme
nase njoni lyp probleme
Hajde preke shqipën teme
t’respektoj pa fund me emër
t’japim dorën me dorë n’zemër
vllezër motra krejt barabart
gëzuar dhe një her për kurorën e art
Ku Jan Shqiponjat Ey E Eyy
ku Jan Shqiponjat A A

2x
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
kaq mjafton sdu tjetër gja

Shqipet nalt për Kuq e zi uououoo
Shqipet nalt për kuq e zi ye ye yeah
Shqipet nalt për kuq e zi ë ë ë
Shqipet nalt për kuq e zi yeah yeah
unë Me ty sonte jom vlla
edhe Pse ndoshta nesër s’të njoh
ti je shqiptar e une po
tash mjafton s’du tjetër gja
unë Me ty sonte jom vlla
edhe Pse ndoshta nesër s’të njoh
ti je shqiptar e une po
tash mjafton sdu tjetër gja

2x
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
Unë Me ty unë unë me ty
kaq mjafton sdu tjetër gja

Tekste kengesh Ciljeta – Nuk te them dot lamtumire
Me një shikim ti me rremben
me një frymemarrje shpirtit i jep jet
dhe kur një lot mbi faqe zbret
ti nuk e sheh këtu nuk je

Malli me more por vetëm jam
gjumi sme more ne ëndërr ty te shoh
nuk di gjë tjetër ne kte jet
te dua tyy

(refreni)
Jo jo nuk te them dot lamtumir
jo shpirti im je ti
dhe ti e dii
jo jo jemi vetëm ne te dy
vetëm ne te dy
dhe ti e di

Me një shikim ti me rremben
me një frymemarrje shpirtit i jep jet
dhe kur një lot mbi faqe zbret
ti nuk e sheh këtu nuk je

Malli me more por vetëm jam
gjumi sme more ne ëndërr ty te shoh
nuk di gjë tjetër ne kte jet
te dua tyy

(refreni)
Jo jo nuk te them dot lamtumir
jo shpirti im je ti
dhe ti e dii
jo jo jemi vetëm ne te dy
vetëm ne te dy
dhe ti e di

Me një shikim ti me rremben
me një frymemarrje shpirtit i jep jet
dhe kur një lot mbi faqe zbret
ti nuk e sheh këtu nuk je

Malli me more por vetëm jam
gjumi sme more ne ëndërr ty te shoh
nuk di gjë tjetër ne kte jet
te dua tyy

Tekste Kengesh shqip Elvana Gjata & Flori – Afer dhe larg
Elvana:)
Na-ra Na-ra Naj
Na-ra Na-ra Naj

Na-ra Na-ra Naj
Na-ra Na-ra Naj

(Flori:) 9x:
Më pyet…

(Elvana:)
Më pyet: “A ndjeve ndonjëherë?”
Do ta them unë
dhe pse nuk ka më vlerë.
Unë të dua
sa veten dhe më shumë.
Më jep puthjen
të ndjej unë der në fund.

Në kujtime… aty do më gjesh.
Erën time… jo, nuk do ta ndjesh.

REF:(2x)
E di afër s’të kam
E di nuk je me mua
Afër dhe Larg
të dy shumë pak jetuam
Një moment fillon, mbaron aty
Për të dy

Na-ra Na-ra Naj
Na-ra Na-ra Naj
Na-ra Na-ra Naj

Na-ra Na-ra Naj
Na-ra Na-ra Naj
Na-ra Na-ra Naj

(Flori:) 9x:
Më pyet…

(Elvana:)
Në kujtime… aty do më gjesh.
Erën time… jo, nuk do ta ndjesh.

REF:(2x)
E di afër s’të kam
E di nuk je me mua
Afër dhe Larg
të dy shumë pak jetuam
Një moment fillon, mbaron aty
Për të dy

(Flori:) 10x:
Më pyet…

Tekste Kengesh Shpat Kasapi – Shume hot

Ref (2x):
Ou my baby lady ti je shum hot
Ou my baby ti afrohu ma ngat

Shpati:
Mbremje bashk kalojm jasht e pina na dy
Jena bashk kcejna tash edhe rrina aty
Ne qdo qast te kam pran e me shikon ti ne sy
E ket rast se humbas per ket ne te dy

Pran teje ndihem nice
Je lady me shum class
Ka vler qdo gje qe flas
Ti me ben shume mire
me u ndi …

Pran teje ndihem nice
Je lady me shum class
Kalojm mir na bashk
Kena me qka mu pi

Ref (2x):
Ou my baby lady ti je shum hot
Ou my baby ti afrohu ma ngat

Ton Voka:
Ti ndjej ket ritem deri ne fundin e kohes
yeah VokaTon une boj ket per ju
Ti le veq pak dridhe prap ne ket
loj nuk vi qdo nat une boj hip hop
ket boj per club ti ndjehesh mir so
PLEASE don’t stop merre leht me merr pran
ndjehu mir se … merre leht ti me merr pran
vini ne kok vini ne plan ndize pak ti ritmit tan
merre me leht ngri me lart kap
ket ritem per n’CLUB mir e din si bohet
HOT ti mir e din si bohet n’Club
se ka lezet kur vim na ti dridhe pak
bon bon lalalala

Ref (2x):
Ou my baby lady ti je shum hot
Ou my baby ti afrohu ma ngat

Je lady me shum class (2x)
Pran teje ndihmen nice (2x)
Je lady me shum class
Pran teje ndihem nice

Ref (2x):
Ou my baby lady ti je shum hot
Ou my baby ti afrohu ma ngat

Tekste Kengesh shqip Meda, Sinani & Seldi – Kuq E Zi
Katër Vilayet-et nëse bashkë nuk janë,
qetësi s’ka më pas n’Ballkan,
këto janë fjalët e gjyshit,
në hartën e vjetër,
amanetin mos më mbetur vetëm.

U vesha kuq e zi,
u nisa për Shqipëri,
amanet baba m’ka lënë,
një flamur më pru n’Tiranë.

E kam emrin Shqipëtare,
dua bashkim kombëtar,
ose sot ose kurrë,
na bashkon një flamur.

Jetoj kuq e zi,
jetoj kuq e zi.

Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Njëmijë e tetëqind e shtatëdhjetë e tetë,
n’Prizren u vendos për jetë,
mos më u ndah kurrë,
as vëlla e as motër,
Shqip me … Janinë,
Manastir e Shkodër.

Dem, dem, baba, dem,
ky është vendi im,
jam Tetovë e jam Ulqin,
s’jetoj më si jetim.

Jam Preshevë e Gostivar,
jam Malësi e jam Tivar,
gjyshin e kam pas në Vlorë,
e ka mbajtë flamurin n’dorë.

Jetoj kuq e zi,
jetoj kuq e zi.

Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Jetoj kuq e zi,
jetoj kuq e zi.

Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Hey, Hey, kuq e zi,
o krejt Shqipëria,
këtu, këtu është Kosova,
e Çamëria.

Kuq e zi Shqipëtaria.

Tekste Kenge shqip Shpat Kasapi – Shume hot
Ref (2x):
Ou my baby lady ti je shum hot
Ou my baby ti afrohu ma ngat

Shpati:
Mbremje bashk kalojm jasht e pina na dy
Jena bashk kcejna tash edhe rrina aty
Ne qdo qast te kam pran e me shikon ti ne sy
E ket rast se humbas per ket ne te dy

Pran teje ndihem nice
Je lady me shum class
Ka vler qdo gje qe flas
Ti me ben shume mire
me u ndi …

Pran teje ndihem nice
Je lady me shum class
Kalojm mir na bashk
Kena me qka mu pi

Ref (2x):
Ou my baby lady ti je shum hot
Ou my baby ti afrohu ma ngat

Ton Voka:
Ti ndjej ket ritem deri ne fundin e kohes
yeah VokaTon une boj ket per ju
Ti le veq pak dridhe prap ne ket
loj nuk vi qdo nat une boj hip hop
ket boj per club ti ndjehesh mir so
PLEASE don’t stop merre leht me merr pran
ndjehu mir se … merre leht ti me merr pran
vini ne kok vini ne plan ndize pak ti ritmit tan
merre me leht ngri me lart kap
ket ritem per n’CLUB mir e din si bohet
HOT ti mir e din si bohet n’Club
se ka lezet kur vim na ti dridhe pak
bon bon lalalala

Ref (2x):
Ou my baby lady ti je shum hot
Ou my baby ti afrohu ma ngat

Je lady me shum class (2x)
Pran teje ndihmen nice (2x)
Je lady me shum class
Pran teje ndihem nice

Ref (2x):
Ou my baby lady ti je shum hot
Ou my baby ti afrohu ma ngat

Tekste Kenge shqip Aurela Gace – Feel the passion
Feel my heart, feel the words beat low
I sing my song and the echo flows
and wherever I go,I just want you to know
you’re the blood in my veins
and the love in my soul

You are my wave rippling on the sea
you dry my tears and you make me real
but wherever I go, I just want you to know
my moment in time
oh sweet song of mine

I’m like an eagle in the open sky
I never land, I’m flying high

CHORUS:
Let me share my song with you,
just feel the passion
love’s the message shining through
and shined reaction
it brings my heaven down to earth
and this is why
it drives me mad but it gives me life
I’m free to fly

And when I feel that I thirst for you
I … my lips with your …
but wherever I go, I just want you to know
… song live forever and I live with you

I’m like an eagle in the open sky
I never land, I’m flying high

CHORUS:
Let me share my song with you,
just feel the passion
love’s the message shining through
and shined reaction
it brings my heaven down to earth
and this is why
it drives me mad but it gives me life
I’m free to fly

CHORUS:
Zot qe këngën ma ke fal më lerë të ndarë
nuk ka ngjyrë e nuk ka fjalë,
muret s’e mbajnë
it brings my heaven down to earth
and this is why
it drives me mad but it gives me life
I’m free to fly

Tekste kenge shqip Soni Malaj – Nen lekuren tende
Do te gjej nen lekuren tende une,
nje fytyre tjeter do kem
emrin tim nuk po ta them
do jem ti
do te ndjej zemren tende sesi flet
dhe do vite do ti shtoj
nje kujtim nga ky moment, nen

REF : nen lekuren tende
cdo impuls qe rreh
ne trupin tend jam une unee jetoje
nen lekuren tende
cdo impuls qe rreh
en trupin tend jam une
ne cdo arome qe ndjen qe ndjen

do te ndjej zemren sesi flet
dhe goditjet do ti shtoj
nje kujtim nga ky moment neen

REF : nen lekuren tende
cdo impuls qe rreh
ne trupin tend jam une unee jetoje
nen lekuren tende
cdo impuls qe rreh
en trupin tend jam une
ne cdo arome qe ndjen qe ndjen

1 Comment

  1. Maria says:

    You are superwoman!!My frneid got a crib tent and LOVES it. Brinley has never tried climbing out of her crib, but if she did, we would have gotten one too. I would suggest finding something like this before putting her in a toddler bed. She is too little to be in a toddler bed and you will be PULLING your hair out even more with naptime and bedtime. I don’t think Brin will be in a big girl bed until she is older than 3. So far, with her not climbing out, I find no reason to move her to a bed! So until this baby needs the crib (which I’m find having her sleep in the pack n play for awhile), Brinley will still have her crib! You are inspiring girl!! xoxo

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress