Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Njoftime Falas » Viza angleze, aplikime dhe pagesa online

Viza angleze, aplikime dhe pagesa online

Viza angleze, aplikime dhe pagesa online

Të gjithë shqiptarët e interesuar për vizë angleze (britanike), duke nisur prej datës 11 Qershor 2012 do të aplikojnë online, ndërkohë që edhe pagesat për tarifat e vizës do të bëhen po online në euro.

Lajmin e ka bërë publik vetë Ambasada Britanike në Tiranë duke dhënë sqarime rreth procedurës që do të ndiqet.

Viza angleze, aplikime dhe pagesa online

Aplikanti duhet te plotesoje formularin dhe te kryej pagesen online perpara se te paraqitet ne Zyren e Vizave ne Tirane per te dorezuar nje kopje te printuar te formularit dhe t’i nenshtrohet procedures biometrike (shenjat e gishterinjve dhe fotografi)”- thuhet në njoftimin e ambasadës.

Sipas saj, takimet per te dorezuar aplikimin per vize duhet te rezervohen nepermjet kerkeses me e-mail (drejtuar Zyres se Vizave) ne adresen @email. Ndërkohë që kerkesa per takim duhet te dergohet pasi te jete plotesuar formulari online dhe te jete kryer pagesa online.

Ambasada thekson se zyra e Vizave ne Tirane do te pranoje aplikime per vize vetem nese ato jane plotesuar online dhe vetem nese pagesa e tarifes se vizes eshte kryer online ne monedhen Euro.

“Kjo behet ne kuadrin e nje skeme me te gjere qe do t’i jape mundesi te gjithe klienteve tane te plotesojne formularet dhe te paguajne per tarifen e vizes online brenda periudhes 2013/2014”- theksohet në njoftim.

Të gjitha aplikimet për vizë për në Mbretërinë e Bashkuar përpunohen nga Agjensia e Kufirit e Mbretërisë së Bashkuar. Ju mund të informoheni nëse keni nevojë për vizë apo si të aplikoni, përmes faqes së internetit të Agjensisë së Kufirit të Mbretërisë së Bashkuar.

Si të aplikoni per vize angleze online?

Gjeni se ku dhe si të aplikoni për vizë për në Mbretërinë e Bashkuar në Shqipëri (kliko ketu / Lezha.eu)

22 Comments

 1. eralda koxhaj says:

  kam nevoj per viz britanike

 2. si mund t aplikoj cilat ajn kushtet?

 3. Pershendetje. Per informacion rreth kushteve dhe menyres se aplikimit klikoni dokumentin ne fund te artikullit ku thote (kliko ketu). faleminderit

 4. i need to work i am 27 years old i am kindergarden teacher live in pogradec albania my number phon 0697721812

 5. Brunilda Gogofti says:

  I am so sorry because I havent fullfilled the questionnaire online, and in the day of application I gave it empty, nothing written on it because we, me and my husband, thought that it will be completed inside the embassy during the interview…but the procedures had changed…now, I have fullfilled it and I am waiting for the interview day but I dont know if is this a problem??…I am worried….

 6. Brunilda Gogofti says:

  I apllied for a partner visa, my husband has british passport…

 7. roland says:

  si munde te aplikoj per nje viz angleze

 8. kreshnik says:

  prsh une jam kreshniku jam i interesum per nje viz angleze ose ndonje tjeter nese ban ndo kush ju lutem me telefono ne nr. 044668458 flm per mir kuptim

 9. ajna says:

  Pershendetje,jetoj ne itali dhe dua te aplikoj per te mare vizen per ne angli si turiste jo per te punuar, a mund te me ndihmoni duke me orientuar se si mund te aplikoj qe nga italia? Ju faleminderit

 10. Kame nevoje per ndime kam te fejuaren semur me kancere si munde te vete disa dite ta shikoje para se te largohet nga kjo bote sa dite munde te vonohet nje vize per ne angli per disa dite

 11. sadat says:

  persendetje ju lutem aka mundesi tdi nje pergjigjje nga ju ndokush se sa koh merr nje viz turistike ose viz me pun qe deri te kthehet pergjigjja qe aupranu ajo kaq deshta tdi dhe se une ka futur nje viz per turist dhe jan ber 2 muaj qe ende nuk ka pergjigje asgje aosht normale qe u vonua ap jo ju faleminderit

 12. Gazi says:

  Sadat, kontakto Ambasaden se patjeter duhet te kishin kthyer pergjigje deri tani!

 13. Gazi says:

  Ajna, duhet ti drejtohesh Ambasades Angleze ne Italy! Te duhen dokumentat:- Me se merresh (studente apo punin) paraqit dokumentat e mjaftueshme (duan shume dokumente!). Ke do visitosh ketu ne Angli, ku do rrish, pse do te visitosh Anglin etc etc etc

 14. Edlira says:

  Pershendetje , doja te dija se sa zgjat pergjigj ja per vize turistike, kam maman qe ka futur vizen dhe po pret qe ta thrrasin ne telelefon Por asgje.

 15. lui says:

  pershendetje dua nje viz vizitore per 2 femijet e mi si te aplikoj

 16. lui says:

  pershendetje edhe nje her une dua tju bej nje surpriz femive te mi dhe dua tu mar nje viz sepse vellai im do te pagezoj djalin e tij .ju lutem me ktheni pergjigje a marin vize ato sepse ato jan te moshes 12 dhe 14 ju lutem me njoftoni

 17. igli says:

  pershendetje , un kam aplikuar per viz turistike ne Britanine e Madhe dhe ka kaluar nje muaj qe nuk kam marr asnje pergjigje . Ju lutem me njoftoni

 18. Erion Cenaj says:

  nje vizit percejf me pa britanin e madhe brenda munsive

 19. kam nevolj per nje viz britanike

 20. faton gashi says:

  hi i am a resident in the uk i would like to invite 2 (persons couple) family frends over in the uk what do i need to have could you please help?
  thank you

 21. eldi prini says:

  Nuk ik kush me viza do dokmente shum po kush di na njeri rrugen ilegalish

Leave a Reply

© 2012 Lezha Online · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress